200 PLN banknoty

100 mln na wzmocnienie konkurencyjności do 14 maja

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Prawie 100 milionów euro dla przedsiębiorców na wzmocnienie konkurencyjności. Ostatnie dni na złożenie wniosków.

Mikro-, małe i średnie firmy mogą ubiegać się o dotacje na opracowanie i wdrażanie innowacyjnych technologii, rozwiązań, produktów czy usług. 14 maja upływa termin składania wniosków w programie „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje”. Działanie to realizowane jest w ramach Funduszy Norweskich.

Program umożliwi przedsiębiorcom realizację projektów innowacyjnych przyjaznych środowisku polegających na zmianie procesów technologicznych, zastosowaniu nowych ekologicznych rozwiązań oraz wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów ekologicznych, w tym rozwój innowacji w obszarze wód śródlądowych czy morskich.

Budżet całkowity programu „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje” to 100 milionów euro, z czego 85 milionów euro stanowią środki z Funduszy Norweskich, a 15 milionów euro to wkład krajowy.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie w czterech obszarach:

  • zielone technologie, 50 milionów euro,
  • niebieskie technologie dla sektora gospodarki morskiej i śródlądowej, 10 milionów euro,
  • technologie ułatwiające codzienne funkcjonowanie osobom z ograniczeniami funkcjonalnymi, w tym osobom starszym, 18,7 milionów euro,
  • małe granty na rozwój innowacyjności przedsiębiorstw zarządzanych przez kobiety we wszystkich trzech powyższych obszarach tematycznych, 15 milionów euro.

Poziom dofinansowania uzależniony jest od rodzaju udzielonej pomocy publicznej

Dodatkowo premiowane będą projekty, które zakładają współpracę z partnerami z Norwegii. To szansa na wymianę doświadczeń, dobrych praktyk, dzielenie się wiedzą. Takie partnerstwo przyczyni się do wzmocnienia kontaktów gospodarczych oraz transferu innowacyjnych technologii – podkreśla minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Program wdraża Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Więcej informacji www.parp.gov.pl/funduszenorweskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.