Addex Short Stack IC Intensywne Chłodzenie folii
Fot. Addex Inc.

Addex Short Stack: chłodzenie folii wydajniejsze o 25%

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Podczas październikowych targów K w Dusseldorfie dostawca wysokowydajnych urządzeń do chłodzenia folii wytłaczanej z rozdmuchem zaprezentuje najnowsze usprawnienia swojej kluczowej technologii.

Rozwiązanie o nazwie Short Stack stanowi modernizację systemu Intensywnego Chłodzenia (IC), który zadebiutował na targach K 2016. Według amerykańskiej firmy obecna innowacja zapewnia średnio 25-procentowy wzrost wydajności w porównaniu z wersją, która wówczas oferowała poprawę o 10-15 proc. względem konwencjonalnych pierścieni z podwójnym przepływem powietrza. Tym razem do dyspozycji są dodatkowe strumienie powietrza o dużej prędkości, z których każdy w naturalny sposób ustanawia swego rodzaju punkt stabilizacji, zapewniający intensywne chłodzenie i utrzymanie balonu w odpowiednim ustawieniu.

Short Stack zawiera dodatkowy element chłodzący, który dodaje dwa kolejne strumienie powietrza o dużej prędkości do oryginalnej wersji systemu, zapewniającej już jeden punkt stabilizacji. Teraz łącznie trzy punkty blokujące gwarantują znacznie wyższą wydajność dzięki zwiększonej stabilności balonu folii, co według firmy pozwala na przetwarzanie materiałów o znacznie niższej niż dotychczas wytrzymałości stopu. Ogranicza to lub czasem nawet całkowicie eliminuje potrzebę dokonywania korekt, nawet przy zmianach materiałów, zapewnia producent.

Nowy system jest w pełni zintegrowany z pierścieniem powietrznym Wykorzystuje płynące bezpośrednio z niego powietrze, co nie wymaga żadnych dodatkowych dmuchaw ani węży. Short Stack, który może doposażyć dowolną linię do rozdmuchu folii, usuwa tradycyjny, wolniejszy przepływ powietrza, zastępując go trzema nowymi strumieniami o wysokiej prędkości z powiązanymi punktami blokującymi, które znacznie poprawiają stabilność balonu folii.

Unikalnym elementem konstrukcyjnym jest uszczelnienie pierścienia powietrznego przy górnej powierzchni głowicy. Dzięki niemu procesy stabilizacji i intensywnego chłodzenia mogą rozpocząć się wcześniej. W tej konfiguracji balon jest przeciągany przez okrągłą obudowę umieszczoną między głowicą a pierścieniem, co dodatkowo zwiększa wydajność. Short Stack może działać wraz z konwencjonalnym systemem chłodzenia balonu od wewnątrz (IBC) lub bez niego, zapewnia Addex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.