Adidas poliester recykling
For. Adidas

Adidas zwiększy udział materiałów z recyklingu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Gigant odzieży sportowej zamierza w 2021 roku zwiększyć wykorzystanie materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł do 60%

W 2021 roku Adidas planuje używać ponad 60% materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł we wszystkich produktach na całym świecie. Ten cel oznacza w praktyce wykorzystanie poliestru z recyklingu i ekologicznej bawełny. Niemiecki gigant używa takiej bawełny od 2018 roku. Teraz firma chce pójść o krok dalej. We współpracy z fińskim start-upem Infinited Fiber stara się opracować proces przekształcania używanych ubrań w materiał podobny do bawełny.

Jeżeli chodzi o poliester – Adidas zbliża się do celu, wykorzystując materiały pod markami „Primeblue” i „Primegreen”, które w 60 procentach pochodzą z recyklingu. Firma chce od 2024 roku stosować wyłącznie poliester z odzysku.

Niezależnie od powyższych planów Adidas zamierza w 2021 roku wyprodukować 17 mln par butów z przetworzonych odpadów z tworzyw sztucznych zebranych z plaż i regionów przybrzeżnych. Pozyskany w ten sposób materiał w 2020 r. posłużył do wyprodukowania ponad 15 mln par. Stanowi to znaczący wzrost w stosunku do lat ubiegłych: w 2019 producent było to 11 mln par butów, w roku 2018 – 5 mln, a w 2017 zaledwie milion par.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *