NOVA Chemicals zakład recyklingu mechanicznego Connersville USA
Fot. NOVA Chemicals

Amcor wykorzysta rPE z budowanego zakładu NOVA Chemicals

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Amcor i NOVA Chemicals zawarły porozumienie w sprawie zakupu przez Amcor polietylenu pochodzącego z recyklingu mechanicznego, produkowanego w nowym zakładzie NOVA Chemicals.

Firma Amcor, światowy lider w produkcji opakowań, ogłosiła zawarcie porozumienia z NOVA Chemicals w sprawie zakupu żywicy polietylenowej pochodzącej z recyklingu mechanicznego (rPE) do stosowania w elastycznych foliach opakowaniowych. Jak podkreśla Amcor, zwiększanie wykorzystania rPE w opakowaniach elastycznych jest ważnym elementem zaangażowania firmy we wspieranie obiegu zamkniętego opakowań.

Umowa pozwoli firmie Amcor na zakup żywicy SYNDIGO rPE, która ma być produkowana w powstającym zakładzie recyklingu mechanicznego NOVA Chemicals w Connersville w stanie Indiana. W lipcu ogłoszono, że zakład recyklingu będzie znaczącym rozwinięciem działalności NOVA Chemicals w zakresie rozwiązań o obiegu zamkniętym. Zakład ma zostać uruchomiony już w 2025 r.

– To dla nas ekscytująca szansa na uzupełnienie naszych dostaw rPE w celu wsparcia naszego celu, jakim jest osiągnięcie do 2030 r. poziomu wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w całym naszym globalnym portfolio na poziomie 30% – powiedział Fred Stephan, prezes Amcor Elastics North America. – Włączenie rPE do elastycznych folii opakowaniowych pomaga właścicielom marek spełnić dobrowolne zobowiązania w zakresie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu, zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i utrzymać odpady z tworzyw sztucznych w gospodarce i poza środowiskiem.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą Amcor nad wprowadzeniem na rynek większej ilości rPE o jakości folii i dalszym wspieraniem gospodarki o obiegu zamkniętym – powiedział Greg DeKunder, wiceprezes NOVA Circular Solutions. – Przekształcanie tworzyw sztucznych na lepszą przyszłość będzie wymagało współpracy w naszej branży i podzielamy zaangażowanie Amcor na rzecz dalszego globalnego obiegu zamkniętego w opakowaniach.

NOVA Chemicals planuje w ciągu najbliższych kilku lat rozszerzyć swój zasięg recyklingu w Ameryce Północnej, aby pomóc w realizacji ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie 30% udziału w całkowitej sprzedaży PE produktów zawierających zawartość pochodzącą z recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *