Arburg Allrounder1020hp
For. Arburg

Arburg na targach K: imponujący pokaz innowacyjności

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Stoisko firmy Arburg przykuwało uwagę nie tylko swoim rozmachem, ale również zaprezentowanymi nowościami i szeregiem rozwiązań wspierających przetwórców tworzyw sztucznych.

Arburg już wielokrotnie udowadniał, że jest firmą innowacyjną, która wyznacza standardy w branży. Na tegorocznej edycji K również nie zawiódł, prezentując swoje najnowsze rozwiązania w zakresie cyfryzacji, a także gospodarki cyrkularnej. Tłum odwiedzajacych elektryzowały dwa główne hasła: „arburgXworld” i „arburgGREENworld”, które stały się myślą przewodnią firmy w Dusseldorfie, po raz kolejny pokazując, że Arburg doskonale rozumie ducha czasów.

Stoisko Arburg K2019
Stoisko firmy Arburg na targach K2019

Arburg zaprezentował dwadzieścia maszyn i urządzeń, obejmujących cały wachlarz procesów produkcyjnych, od wtrysku cienkościennego, poprzez mikrowtrysk, po przetwarzanie materiałów poodpadowych czy biopochodnych. Wielkim zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się rozwiązania cyfrowe firmy.

– Wielu naszych klientów uważa obecną sytuację ekonomiczną nie tylko za wyzwanie, ale także za szansę. Na naszym stoisku było tak wielu odwiedzających, którzy szukali informacji na temat innowacji i trendów w sektorze formowania wtryskowego i zadawali nam bardzo szczegółowe pytania – podsumował Michael Hehl, Partner Zarządzający i Rzecznik Zespołu Zarządzającego.

Podczas K 2019 zebraliśmy ponad 550 pracowników i partnerów handlowych z ponad 50 krajów i pokazaliśmy profesjonalistom z branży: „Wir sind da.” – dodała Juliane Hehl, partner zarządzający, odpowiedzialny obecnie za technologię i marketing w Arburgu. – Oprócz wielkich tematów digitalizacji i gospodarki o obiegu zamkniętym, nasi klienci byli szczególnie zainteresowani specjalnie skonfigurowanymi wtryskarkami – a pierwsza z naszych maszyn dostępna do zamówienia online, nowa Allrounder 270 S compact, została bardzo dobrze przyjęta.

Produkcja na miarę przyszłości to – zdaniem firmy – nie tylko szereg maszyn ustawionych w hali produkcyjnej, ale inteligentne zarządzanie całością poprzez systemy cyfrowe, jak również wirtualizacja wielu procesów czy cyfrowe rozwiązania serwisowe. W ten sposób Arburg zaprasza nas do swojego cyfrowego świata. A ten wydaje się naprawdę imponujący

Arburg Droga do digitalizacji
„Droga do digitalizacji”

arburgXworld

Pod hasłem „arburgXworld” Arburg przedstawił pokaźny pakiet innowacji, rozwiązań i usług cyfrowych. Obejmowały one całą gamę nowych aplikacji dla portalu klienta, którą firma nazwała po prostu: „arburgXworld”. Jedną z cieszących się dużym zainteresowaniem aplikacji jest „Wyszukiwarka Maszyn”, służąca do znalezienia odpowiedniego narzędzia Allrounder. Z kolei aplikacja „Wirtualna Kontrola” służy do symulacji systemu sterowania maszyną. „Samoobsługa” to aplikacja do analizy błędów i rozwiązywania problemów, zaś „Konfiguracja” pozwala klientom po raz pierwszy samodzielnie skonfigurować nową maszynę Allrounder 270 S compact i zamówić ją online. Od zaprezentowania na K2019 „arburgXworld” stał się dostępny na całym świecie w 18 językach.

Na jedenastu interaktywnych stacjach w sekcji „Droga do digitalizacji” odwiedzający mogli pogłębić wiedzę o inteligentnych maszynach, inteligentnej produkcji oraz inteligentnych usługach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się cyfrowe rozwiązania serwisowe, takie jak Arburg Remote Service (ARS) oraz nowi asystenci napełniania i plastyfikacji (umożliwiający maszynie „poznanie” swojego produktu). Omawiając rozwiązania cyfrowe firmy warto wspomnieć o miłej niespodziance, jaką Arburg przygotował dla odwiedzajacych: firma na całym terenie Messe Dusseldorf udostępniła bezpłatne, szybkie połączenie Wi-Fi. Aplikacja „Arburg K 2019” pozwoliła użytkownikom zarejestrować się i dowiedzieć wszystkiego o wystawach i aplikacjach firmy online.

arburgGREENworld

W programie „arburgGREENworld” Arburg położył nacisk na efektywność wykorzystania zasobów i gospodarkę o obiegu zamkniętym. Program opiera się na czterech filarach: „Zielona Maszyna” – wydajna technologia maszynowa. „Zielona Produkcja” – innowacyjne procesy i zasoby, produkcja przyjazna środowisku, „Zielone Usługi” – usługi i przekazywanie wiedzy specjalistycznej, np. dotyczącej przetwarzania recyklatów. „Zielone Środowisko” – wewnętrzne procesy Arburga.

Arburg pokazał dwa konkretne przykłady zastosowania w odniesieniu do gospodarki o obiegu zamkniętym. W pierwszym przykładzie nowy Allrounder 1020 H w wersji Packaging przetwarzał materiał PP firmy Borealis z 30 procentowym dodatkiem recyklatu (dostarczonego przez firmę Erema) w produkcji cienkościennych kubków. Ten przykład dowodzi, że jeśli tworzywa sztuczne są zbierane w odpowiedni sposób, można je ponownie wprowadzić do łańcucha wartości.

Z kolei elektryczny dwuskładnikowy Allrounder 630 A produkował z kolei uchwyty do drzwi wykonane ze spienionego PCR i TPE. Ten przykład pokazywał, w jaki sposób PCR z odpadów z gospodarstw domowych można przywrócić do cyklu produkcyjnego.

Arburg Allrounder 270s compact
Allrounder 270s compact

Premiery maszyn

Swoją premierę na K miała hydrauliczna maszyna Allrounder 270 S compact o sile zwarcia 350 kN. Jest to pierwsza maszyna Arburga, którą można skonfigurować i zamówić online w zaledwie kilku krokach za pośrednictwem portalu klienta „arburgXworld” – nie tylko szybko i łatwo, ale także około 25 procent taniej w porównaniu ze standardowymi maszynami hydraulicznymi.

Inną zaprezentowaną nowością jest Allrounder 1020 H. Wysokowydajna hybrydowa maszyna o sile zwarcia 6000 kN, z nową jednostką wtryskową o rozmiarze 7000, zaciskiem i systemem sterowania Gestica, jest standardowo wyposażona w cztery pakiety pomocnicze, dzięki czemu jest „gotowa do digitalizacji”.

Z kolei gama pionowych obrotowych maszyn stołowych Arburg poszerzyła się o nowe urządzenie Allrounder 1600 T ze stołem obrotowym o średnicy 1600 mm i siłą zamykania 2000 kN. Maszyna została zaprezentowana na stoisku partnera Arburga, firmy Lauffer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.