arburgXworld tablet
Fot. mat prasowe

Firma Arburg zaprasza na swoje stoisko na Swiss Plastics Expo

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

W dniach 21–23 stycznia 2020 r. Arburg będzie uczestniczyć w Swiss Plastics Expo w Lucernie w Szwajcarii.

Niemiecki lider w zakresie wydajności produkcji, cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju zaprezentuje niezwykle dobrze przyjęte na targach K rozwiązanie „arburgXworld”, cyfrowy system „pod klucz”, wspierający elastyczne i wydajne formowanie wtryskowe. „arburgXworld” obejmuje portal klienta o tej samej nazwie, a także wszystkie cyfrowe produkty i usługi.

Dla naszych klientów cyfryzacja i automatyzacja są niezbędne, jeśli chodzi o utrzymanie i zwiększenie wydajności produkcji, innowacyjności oraz przewagi konkurencyjnej – stwierdził Marcel Spadini, dyrektor zarządzający Arburg AG w Szwajcarii. – Poprzez naszą ofertę „arburgXworld” i portal dla klientów o tej samej nazwie, oferujemy znaczącą wartość dodaną – od wsparcia w zakresie projektowania maszyn i świadczenia usług cyfrowych, aż po zamawianie online naszego nowego kompaktowego Allrounder 270 S. Pokazujemy również, w jaki sposób można sprostać wymaganiom zwiększonej personalizacji i elastyczności w produkcji na dużą skalę.

Portal klienta z cennymi aplikacjami

Podstawowa wersja portalu dla klientów Arburg zawiera cztery bezpłatne aplikacje – „Machine Center”, „Service Center2”, „Shop” i „Calendar ”. Począwszy od targów K 2019, „arburgXworld” jest dostępny na całym świecie w 18 językach i oferuje nowe funkcje, a także płatne aplikacje, które zapewniają użytkownikom znaczną wartość dodaną. Aplikacje „arburgXworld” będą prezentowane na żywo na targach. Zobaczymy:

Samoobsługa”: ta interaktywna aplikacja pomaga użytkownikom samodzielnie analizować awarie maszyn i przestoje. Wersja rozbudowana zapewnia pomoc z przewodnikiem w analizie problemów.

Sterowanie wirtualne”: umożliwia symulację sterownika maszyny w celu tworzenia zestawów danych, optymalizacji sekwencji i szkolenia pracowników.

Konfiguracja”: to narzędzie umożliwia dostosowanie maszyn, takich jak nowy Allrounder 270 S compact, w celu uwzględnienia zdefiniowanych opcji i zamówienia online na podstawie uzgodnionych warunków – jest to proste i bezpieczne rozwiązanie.

Wyszukiwarka maszyn”: ta aplikacja do projektowania maszyn służy do znalezienia najlepszego narzędzia Allrounder dla danej aplikacji. Na przykład optymalny cylinder oblicza się na podstawie danych procesowych i materiałowych.

Czytaj również:  Pascal Laborde dyrektorem zarządzającym Arburg France

Dekoder danych”: tutaj ważne parametry zestawu danych maszynowych mogą być wyświetlane w czytelnym formacie i zapisywane jako plik csv lub xlsx.

Aplikacje „Pulpit kontrolny procesu” i „Pulpit nawigacyjny maszyny” służą do dokumentowania procesów produkcyjnych oraz wyświetlania informacji o stanie i wskaźnikach dla poszczególnych komputerów.

Elastyczny system „pod klucz”: części formowane wtryskowo na żądanie

„Inteligentny” eksponat – kompaktowy system „pod klucz” zbudowany wokół pionowego Allroundera 375 V – wytwarza różne typy elastycznych pasów napinających na żądanie – bez potrzeby konwersji, dzięki sprytnemu projektowi produktu i formy oraz komponentom Przemysłu 4.0 . Wymagania klienta są zintegrowane z uruchomionym procesem formowania wtryskowego online. Odwiedzający będą mogli wybierać pomiędzy elastycznymi paskami napinającymi o trzech różnych długościach w trzech kolorach i trzema różnymi kombinacjami końcówek, wprowadzając swój wariant wyboru bezpośrednio na terminalu. Po przeniesieniu zamówienia do centralnego systemu sterowania Selogica pasek napinający jest przycinany na wybraną długość. Sześcioosiowy robot umieszcza końce paska w 4-wnękowej formie, gdzie haczyk lub oczko (w zależności od wyboru operatora) są formowane w cyklu około 40 sekund. W praktyce przemysłowej taki system byłby idealny na przykład do montażu kabli w przemyśle motoryzacyjnym.

Cztery prezentacje Arburga w ramach sympozjum innowacyjnego
Na Swiss Plastics Expo 2020 Arburg weźmie też udział w „Sympozjum innowacji”, na którym prelekcje wygłoszą czterej eksperci firmy: Lukas Pawelczyk, dyrektor ds. Sprzedaży w firmie Freeformer oraz Bertram Stern, menedżer ds. Opakowań i gospodarki o obiegu zamkniętym, pokażą prezentacje dotyczące wytwarzania przyrostowego oraz zagadnień obiegu zamkniętego. Manuel Wöhrle, starszy menedżer sprzedaży w branży lekkiej oraz Andreas Reich, kierownik działu „pod klucz” przedstawią prezentacje na temat konstrukcji lekkich i zagadnień Przemysłu 4.0.

Arburg zaprezentuje swoje rozwiązania na stoisku C1061 w hali 1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *