Arkema: zmiany w dystrybucji materiałów medycznych

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Od 1 lipca firmy Foster Polymer Distribution i MedNet Europe będą reprezentować francuski koncern Arkema na obszarach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Umowa obejmuje linie produktowe Pebax MED, Rilsan MED, Rilsamid MED, Rilsan Clear MED i Kynar MED.

MedNet obsługuje branżę medyczną od 1990 roku jako dostawca surowców i komponentów. Foster Corporation będzie z kolei kontynuować wieloletnią współpracę dystrybucyjną z Arkemą, wspierając MedNet szeroką gamą mieszanek opartych na specjalistycznych poliamidach francuskiej firmy.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z nawiązania współpracy z MedNet i Foster, która poszerzy nasz zasięg i wiedzę na rynku medycznym oraz pomoże rozwinąć naszą działalność w regionie EMEA, m.in. z ofertą zaawansowanego, zrównoważonego poliamidu Rilsan MED 11 i flagowych elastomerów Pebax MED – zapewnia Francois Ruas, dyrektor ds. globalnego rynku zdrowia i urody w Arkema.

Opierając się na naszej wieloletniej, owocnej współpracy z Foster Corporation, nie możemy się doczekać rozszerzenia działań sprzedażowych w zakresie żywic medycznych poprzez współpracę z Arkema. Jesteśmy na najlepszej pozycji, by wspierać sukces wszystkich zaangażowanych stron i zapewniać najlepszą możliwą obsługę naszym klientom – uważa Matthias Heinz, dyrektor zarządzający MedNet.

Z kolei Larry Johnson, prezes Foster Distribution, dodaje: – Foster i Arkema mają długą i udaną współpracę w zakresie marketingu i dystrybucji produktów do kluczowych zastosowań medycznych na obszarach Ameryki Północnej i Azji. Teraz zasięg tego partnerstwa rozszerzy się na region EMEA, co będzie możliwe dzięki firmie MedNet, której doświadczenie na rynku opieki zdrowotnej jest niezrównane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.