Austrotherm zakład produkcyjny w Calan w Rumunii
Austrotherm, zakład produkcyjny w Calan w Rumunii. Fot. mat. prasowe

Austrotherm uruchamia kolejny zakład EPS

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Austriacka grupa Austrotherm uruchomiła w Calan swój trzeci w Rumunii zakład produkcyjny.

Na obszarze 3.800 m² znajdują się hale produkcyjne, powierzchnie magazynowe i biurowe. Koszty inwestycji wyniosły około 6 milionów euro.

Firma twierdzi, że teraz będzie mogła szybciej i sprawniej zaopatrywać zachód kraju w materiały izolacyjne zarówno z białego, jak i szarego EPS-PLUS.

Transylwania jest jednym z szybko rozwijających się regionów w centralnej i północno-zachodniej Rumunii – powiedział prezes Austrotherm, Klaus Haberfellner. – Jedna trzecia naszych klientów ma siedziby w tym rejonie. Dotychczasowe zakłady EPS, położone w większej odległości, działały już na granicy swoich możliwości.

Austrotherm rozwija się na rynku rumuńskim od 1999 r. od zakładu EPS w Bukareszcie. W 2006 roku nastąpiło otwarcie drugiego zakładu w miejscowości Horia w północno-wschodniej Rumunii. W 2008 roku w tej lokalizacji rozpoczęto również produkcję XPS. W 2022 roku Austrotherm przejął producenta izolacji XPS „Zentyss” w Arad, w zachodniej Rumunii.

Grupa Austrotherm, posiada obecnie 25 zakładów produkujących izolacje w 12 krajach. Oprócz centrali w Wopfing i zakładów w Pinkafeld i Purbach, posiada lokalizacje w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Niemczech, Chorwacji, Polsce, Serbii, Słowacji, Czechach, Węgrzech i Turcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *