Avient: wysokowydajne znakowanie kabli i przewodów

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Avient, działający do niedawna pod nazwą PolyOne dostawca specjalistycznych i zrównoważonych rozwiązań materiałowych, opracował innowacyjną metodę oznaczania laserem elementów dla przemysłu lotniczego.

Nowa technologia o pełnej nazwie Colorant Chromatics UV Laser Marking przeznaczona jest do trwałego znakowania przewodów i kabli lotniczych produkowanych z fluorowanego etylenu/propylenu (FEP). Avient zwraca uwagę, że fluoropolimery są w stanie wytrzymać wysokie temperatury i środowiska korozyjne, a jednocześnie mają doskonałe właściwości dielektryczne i ciągłe temperatury pracy. To sprawia, że są powszechnym wyborem do zastosowań w sektorach lotniczym i kablowym.

Obecnie przemysł koncentruje się na miniaturyzacji, co skutkuje stosowaniem cieńszych przewodów. Jednak znakowanie laserowe na mniejszych powierzchniach staje się wyzwaniem, np. standardowe technologie mogą prowadzić do odklejania się znaku lub uszkodzenia powierzchni w wyniku zastosowania lasera na podczerwień (IR). Tymczasem nowa oferta Avient umożliwia trwałe znakowanie laserowe przy minimalnym wpływie na powierzchnie cieńszych przewodów, przekonuje firma.

Według Avient technologia pozwala uzyskać na powierzchni FEP trwałe oznaczenie, które osiąga kontrast na poziomie 60-80 proc., spełniający standardy przemysłu lotniczego SAE AS4373F i EN-3475-706. Ponadto unikalna formuła zapewnia doskonałą obróbkę dzięki ograniczeniu zbrylania. Rozwiązanie jest oferowane dla kolorów wytypowanych przez przemysł lotniczy, w tym jasnoczerwonego, zielonego, fioletowego, niebieskiego, białego i szarego. Nadaje się do zastosowań takich jak światłowody lub kable do transmisji danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.