Azelis
Fot. Azelis

Azelis poszerza ofertę zrównoważonych dodatków

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Globalny dystrybutor chemikaliów specjalistycznych zawarł umowę z UPM Biochemicals, przedsiębiorstwem należącym do przedstawiciela rynku chemii odnawialnej, fińskiej firmy UPM Kymmene.

Przedsięwzięcie ma wzmocnić pozycję belgijskiego koncernu poprzez rozszerzenie oferty dla rynku dodatków do gumy i tworzyw sztucznych we Francji, Włoszech i krajach Beneluksu.

Najnowsza umowa obejmuje m.in. dystrybucję produkowanych przez UPM wypełniaczy funkcjonalnych BioMotion X10, BioMotion X20 i BioMotion X40, które w istotny sposób przyczyniają się do poprawy trwałości materiałów polimerowych. Oferta zapewnia klientom bardziej zrównoważone rozwiązania, zastępując dostępne na rynku dodatki nową, wydajną i w 100 proc. odnawialną opcją, przekonuje Azelis.

Zrównoważony rozwój jest ważnym czynnikiem napędowym działalności Azelis. Innowacyjne, odnawialne produkty firmy UPM Biochemicals doskonale uzupełniają nasz łańcuch wartości, dlatego chętnie wspieramy ich wprowadzanie na rynek – komentuje Christian Pflesser, dyrektor ds. segmentu dodatków do gumy i tworzyw na rynku EMEA w firmie Azelis.

Dzięki silnej pozycji na rynkach we Włoszech, Francji i krajach Beneluksu oraz doskonałemu zespołowi, Azelis wniesie znaczący wkład w dystrybucję naszych odnawialnych wypełniaczy. Wyraźne zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój było dla nas istotnym czynnikiem podjecia decyzji o nawiązaniu współpracy – dodaje Christian Hübsch, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w UPM Biochemicals.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.