Azelis
Fot. Azelis

Azelis rozszerza współpracę z Albemarle w Europie

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Azelis, globalny dystrybutor materiałów i usług dla branży chemikaliów specjalistycznych, będzie rozwijać partnerstwo z firmą Albemarle, działającą m.in. w segmencie antypirenów.

Nowe porozumienie umacnia wieloletnią współpracę firm we Włoszech oraz pozycję Azelis na rynkach tworzyw sztucznych, gumy, powłok i klejów w większości krajów UE (z wyjątkiem półwyspu Iberyjskiego i krajów bałtyckich) oraz Norwegii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Turcji. Sukces dotychczasowej współpracy obu firm, wraz z ogólnoeuropejskim zasięgiem sieci dystrybucyjnej Azelis, miały kluczowe znaczenie w procesie podejmowania decyzji.

Rozszerzona umowa wspiera strategię rozwoju organicznego Azelis i wzmacnia łańcuch wartości koncernu poprzez dodanie linii uniepalniaczy Saytex firmy Albemarle do portfolio obejmującego m.in. dodatki do gumy i tworzyw sztucznych. Według dystrybutora produkty te oferują referencyjną wydajność w wymagających środowiskach, które ratują życie i zmniejszają szkody materialne.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć współpracę z Albemarle, co następuje dzięki uznaniu naszych umiejętności i możliwości spełniania najwyższych wymagań rynku. Zyskujemy okazję do udostępnienia linii produktów Saytex firmy Albemarle większej liczbie klientów w całej Europie, wzmacniając naszą obecność na rynku dodatków – powiedział Christian Pflesser, dyrektor ds. segmentu dodatków do gumy i tworzyw sztucznych dla regionów EMEA w firmie Azelis.

Podczas naszej dotychczasowej współpracy firma Azelis wykazała się doświadczeniem i wiedzą w promocji i sprzedaży naszych produktów, a także szerokim zasięgiem rynku i ugruntowaną bazą klientów. Za sprawą jej znaczących możliwości technicznych możemy oferować najlepszą możliwą obsługę w zakresie spełniania indywidualnych potrzeb naszych klientów, jednocześnie konsolidując naszą sieć dystrybucyjną. Po wielu latach udanej współpracy cieszymy się, że możemy kontynuować ten sojusz na dużą skalę europejską – dodał Fabio Giuntoli, dyrektor sprzedaży UE/MEI w Albemarle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *