Plantacja drzew palmowych w południowo-wschodniej Azji

BASF raportuje na temat „zobowiązania palmowego”

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

BASF opublikował czwartą edycję raportu, w którym opisuje postęp realizacji swojego zobowiązania palmowego (Palm Progress Report) z danymi za 2019 r.

W ciągu ubiegłego roku firma zakupiła 140 400 ton certyfikowanego oleju z nasion palmy ze zrównoważonych upraw, co stanowi około 83,5% całej ilości tego surowca zużywanego przez BASF oraz o prawie 14% więcej w porównaniu z 2018 r. Tym samym firma odnotowała dalszy postęp w realizacji swojego „zobowiązania palmowego” ogłoszonego po raz pierwszy w 2011 r. i rozszerzonego w 2015 r., zgodnie z którym do 2020 r. cały olej kupowany przez BASF ma pochodzić ze źródeł certyfikowanych przez RSPO (Okrągły stół na temat zrównoważonego oleju palmowego). Ponadto w 2019 r. BASF była w stanie zidentyfikować pochodzenie 90 procent zużywanego przez nią oleju palmowego w skali globalnej w ilości 382 000 ton do etapu olejarni.

Jako jeden z największych globalnych przetwórców, BASF zobowiązał się do regularnego publikowania swoich planów dotyczących pozyskiwania zrównoważonego oleju palmowego, współpracy w ramach całego łańcucha wartości oraz postępów w zakresie fizycznej transformacji produktów będących oleopochodnymi. Palm Progress Report zawiera zobowiązania firmy dotyczące oleju palmowego, zasady polityki jego pozyskiwania, a także opis podejścia zakładającego współpracę z drobnymi producentami rolnymi. Pierwsza edycja raportu uwzględniała dane za 2016 r.

Pełna wersja Palm Progress Report jest dostępna na stronie „dialogu palmowego” BASF: https://www.basf.com/global/en/who-we-are/sustainability/we-source-responsibly/palm-dialog.html.

Perspektywy: dalsze wzmocnienie zobowiązania NDPE

Polityka NDPE (bez wylesiania, bez torfu, bez eksploatacji) oraz jej realizacja są istotnym czynnikiem w działalności BASF. Firma BASF rozumie konieczność ochrony światowych zasobów leśnych dla zapewnienia dobrostanu środowiska i społeczeństw. W czerwcu bieżącego roku BASF wprowadziła własną Politykę ochrony lasów. Firma koncentruje się na znaczeniu łańcuchów dostaw surowców oraz własnej działalności i wytwarzanych produktów dla przeciwdziałania dalszemu wylesianiu. Podejście to dotyczy przede wszystkim lasów i obszarów o wysokiej wartości ochronnej (HCV), a także lasów i torfowisk o dużych zasobach węgla (HCS).

Czytaj również:  BASF: współpraca w zakresie recyklingu chemicznego

Informacje o Dziale produktów do pielęgnacji i higieny osobistej BASF

Dział produktów do pielęgnacji i higieny osobistej BASF oferuje szeroki asortyment składników do wytwarzania środków do pielęgnacji osobistej, artykułów chemii gospodarczej, artykułów chemii przemysłowej i środków do sprzątania obiektów użyteczności publicznej, a także artykułów do zastosowań technicznych. Jesteśmy wiodącym globalnym dostawcą dla przemysłu kosmetycznego, jak również branży detergentów i środków czyszczących. Zapewniamy naszym klientom wsparcie poprzez innowacyjne i zrównoważone produkty, rozwiązania oraz koncepcje. Gama wysokowydajnych produktów działu obejmuje surfaktanty, emulgatory, polimery, emolienty, czynniki chelatujące, kosmetyczne składniki aktywne i filtry UV. Nasze zakłady produkcyjne i placówki rozwojowe znajdują się we wszystkich regionach. Wciąż rozszerzamy naszą obecność na rynkach wschodzących. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.care-chemicals.basf.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *