BASF buduje zakład PE polietylen Verbund Zhanjiang Chiny
Fot. BASF SE

BASF rozpoczął budowę fabryki polietylenu w Chinach

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

BASF rozpoczął budowę fabryki polietylenu w zakładzie Verbund w Zhanjiang. Nowy zakład o wydajności 500 000 ton metrycznych PE rocznie ma zostać uruchomiony w 2025 roku.

Polietylen jest lekkim, wszechstronnym polimerem termoplastycznym produkowanym z etylenu. Jest on wykorzystywany w szerokim zakresie zastosowań, od wytrzymałych cystern magazynowych i rurociągów po elastyczne opakowania i folie.

Popyt na polietylen w Chinach gwałtownie rośnie i zamierza przewyższyć popyt reszty świata – powiedział Bir Darbar Mehta, Starszy Wiceprezes ds. Petrochemii w regionie Azji i Pacyfiku w BASF.

BASF wejdzie na rynek PE w Chinach z konkurencyjną powierzchnią produkcyjną w swoim w pełni zintegrowanym zakładzie produkcyjnym w Zhanjiang, obsługującym naszych klientów z branży dóbr konsumpcyjnych, opakowań, budownictwa i transportu – dodał Bir Darbar Mehta.

Zakład Zhanjiang Verbund zapewni wysokiej jakości i niezawodne produkty PE do szerokiej gamy trwałych zastosowań, w tym rur, specjalistycznych folii i części formowanych z rozdmuchiwaniem do domowych i przemysłowych pojemników na chemikalia, zwłaszcza na rynku południowych Chin – powiedział Bejoy Chandran, Wiceprezes ds. zarządzania podstawową działalnością i zarządzania sprzedażą w Chinach, Petrochemicals Asia Pacific w BASF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *