BASF Ludwigshafen poliakrylany
Fot. BASF SE

BASF wzmacnia swoją działalność w zakresie wodorozpuszczalnych poliakrylanów

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

BASF wzmacnia swoją działalność w zakresie wodorozpuszczalnych poliakrylanów wykorzystywanych w środkach czyszczących do użytku domowego i komercyjnego oraz przeznaczonych do zastosowań przemysłowych.

Nakładem kilku milionów euro firma BASF zwiększyła elastyczność swojej fabryki wodorozpuszczalnych poliakrylanów na terenie zakładów w Ludwigshafen w Niemczech, czemu towarzyszył także niewielki wzrost mocy produkcyjnych. Zmodernizowana fabryka osiągnęła gotowość operacyjną, a klienci z branży produktów czyszczących do użytku domowego i komercyjnego oraz firmy chemiczne i formulatorzy mogą korzystać ze zwiększonych mocy produkcyjnych w zakresie chemikaliów specjalistycznych.

Wodorozpuszczalne poliakrylany oraz kopolimery o wysokich parametrach są niezbędnym składnikiem receptur naszych klientów. Dzięki tej inwestycji oraz naszemu doświadczeniu w dziedzinie zastosowań wspieramy naszych europejskich klientów w ich staraniach o zwiększenie dynamiki wzrostu na rynku poprzez oferowanie wyróżniających się produktów – powiedział Soeren Hildebrandt, starszy wiceprezes ds. chemii gospodarczej, artykułów chemii przemysłowej i środków do sprzątania obiektów użyteczności publicznej oraz rozwiązań przemysłowych na Europę w firmie BASF.

Wodorozpuszczalne poliakrylany i kopolimery są oferowane przez dział operacyjny Care Chemicals (produkty do pielęgnacji i higieny osobistej) pod marką Sokalan® i mają liczne zastosowania. Produkty klasy Sokalan® PA i Sokalan® CP są wykorzystywane przez branżę środków czyszczących do użytku domowego i komercyjnego jako zmiękczacze wody, a także w innych procesach technicznych, na przykład w celu zapobiegania powstawaniu osadów. Produkty klasy Sokalan® HP to inhibitory przenoszenia barwnika, chroniące tkaniny przed odbarwieniem w trakcie prania. Sokalan® NR to najnowsza klasa poliakrylanów, które dzięki wąskiemu rozkładowi masy cząsteczkowej są bardzo skutecznymi mineralnymi dyspergatorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.