EuPC Bernard Merkx Benoît Hennaut Alexandre Dangis
Od lewej: Bernard Merkx, Benoît Hennaut i Alexandre Dangis. Fot. EuPC

Bernard Merkx dyrektorem zarządzającym w EuPC

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Bernard Merkx stanie na czele Europejskiego Stowarzyszenia Przetwórców Tworzyw Sztucznych EuPC.  Z dniem 31 grudnia 2022 roku zastąpi on ustępującego Alexandre Dangisa.

Bernard Merkx został mianowany przez Komitet Sterujący EuPC nowym Dyrektorem Zarządzającym EuPC. Z dniem 31 grudnia 2022 roku zastąpi on Alexandre Dangisa, który po 30 latach pracy na czele Stowarzyszenia ustępuje ze stanowiska. Alexandre Dangis planuje pozostać na stanowisku starszego doradcy Prezesa EuPC, ale będzie również zaangażowany w osobiste projekty związane z cyrkularnością tworzyw sztucznych.

Jednym z najważniejszych zadań Merkx’a będzie dalsze prowadzenie europejskiego przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych na ścieżce ku pełnej cyrkularności w ramach projektu PolyVision. Według prezesa EuPC, Benoît’a Hennaut, wiele z 50 000 MŚP w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie to firmy rodzinne, które „nie mają czasu na zarządzanie, aby przewidzieć ważne zmiany strategiczne w swoim biznesie”.

PolyVision będzie dalej szukać nowych sposobów pomocy przedsiębiorstwom zajmującym się tworzywami w Europie. Potrzebują one porad i wskazówek w wymagającej dla branży transformacji w gospodarkę cyrkularną.

Bernard Merkx współpracuje z EuPC jako Kierownik Działu Budownictwa i Konstrukcji od początku tego roku i zawsze był bardzo blisko wszystkich działań EuPC. Dodatkowo, jego doświadczenie w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych z pewnością pomoże w kontynuacji pracy wykonanej przez Alexandre’a w zakresie cyrkularności naszego przemysłu w Europie. Postawiliśmy zatem na kontynuację strategii na czele EuPC – powiedział Benoît Hennaut.

EuPC reprezentuje 28 międzynarodowych stowarzyszeń i 18 organizacji sektorowych, tworząc silny głos europejskiego przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *