Fot. mat. prasowe

Biopochodne masterbacze dla medycyny i farmacji

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Avient (dawniej PolyOne) ogłosił rozszerzenie linii biologicznych produktów polimerowych Mevopur klasy medycznej. Nowe koncentraty barwników i dodatków są wytwarzane przy wykorzystaniu biopochodnych odmian poliwęglanu, ABS i tworzyw styrenowych.

Nowe produkty powstają na bazie polimerów o zawartości biologicznej od 70 do 100 proc. Są zgodnie z normą ASTM D6866. Dla przetwórców preferujących rozwiązania gotowe do użycia, stanowią bardziej zrównoważone zamienniki materiałów kopalnych.

Mogą być przetwarzane na standardowych wtryskarkach i wytłaczarkach oraz poddawane recyklingowi w tych samych kanałach recyklingu, co tworzywa konwencjonalne. Nowa oferta uzupełnia portfolio biomateriałów poliolefinowych, które firma wprowadziła na rynek w 2021 roku.

Korzystanie z nowych biologicznych rozwiązań Mevopur, alternatywnych dla materiałów konwencjonalnych, może pomóc producentom opakowań farmaceutycznych, urządzeń medycznych i powiązanych produktów w zmniejszeniu ich śladu węglowego oraz ograniczeniu ryzyka niezgodności z przepisami – mówi Volker Dickfeld, starszy kierownik ds. marketingu w dziale produktów medycznych firmy Avient.

Najnowsze koncentraty produkowane są w dedykowanych zakładach zgodnie z normami ISO 13485-2016 oraz ISO 10993-1, a także wytycznymi USP, ICH Q3D i Farmakopei Europejskiej, zapewnia firma. Po raz pierwszy zaprezentowano je na targach Pharmapack Europe 2022, które odbyły się 18-19 maja w Paryżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *