Bogucki folie Reifenhauser umowa na instalację za 7 mln złotych
Fot. Targi Kielce

Bogucki folie kupuje od Reifenhausera linię za 7 mln

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Polski producent folii Bogucki folie podpisał umowę zakupu linii produkcyjnej z niemiecką firmą Reifenhauser. Instalacja wartej 7 milionów EUR linii do produkcji folii barierowej potrwa około roku.

Zakup ten pozwoli na zwiększenie produkcji dwukrotnie. Ważne jest zabezpieczenie łańcucha dostaw. Prowadzenie całej produkcji z jednej linii jest dosyć niebezpiecznie. A biorąc pod uwagę naszą konkurencję, czyli np. firmę Animex nie możemy pozwolić sobie nawet na chwilę zastoju. Musimy mieć osobną linię w pełni zdolną do przejęcia ciężaru produkcji. Ten krok pozwoli nam uplasować się na pozycji lidera folii barierowych w Polsce i w tej części Europy – powiedział Andrzej Bogucki, prezes firmy Bogucki folie. – W przyszłości myślimy o takich rynkach jak Litwa, Ukraina, Łotwa, Estonia, czy nawet w przyszłości Białoruś. W naszym zasięgu jest także rynek „południowy” czyli Rumunia, Bułgaria czy Chorwacja.

Uważam, że Polski rynek jest ważny. Zauważamy, jak szybko się rozwija, głównie po liczbie inwestycji, których polscy przedsiębiorcy dokonali w ostatnich latach – powiedział Ulrich Reifenhäuser – CSO Reifenhauser Group. – Przewiduję, że wkrótce Polska stanie się istotnym krajem dla niemieckiego przemysłu przetwórczego. Z powodu różnic w kosztach zużycia energii i logistyki polskie produkty z plastiku mają szansę niedługo zawojować niemiecki rynek.

Podpisanie miało miejsce podczas targów Plastpol w Targach Kielce, 23 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *