Bridgestone 10 mln opon
Fot. Bridgestone

Bridgestone podsumowuje współpracę z producentami samochodów

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Bridgestone EMIA podsumował współpracę z producentami samochodów w 2020 roku. Jak podała spółka w 2020 r. dział OE Bridgestone EMIA dostarczył ponad 80 różnych rozmiarów i modeli opon 13 producentom samochodów, takim jak Mercedes, BMW i Audi, do ponad 30 różnych modeli pojazdów.

Bridgestone EMIA, ze względu na najwyższej jakości opony opracowane specjalnie w celu zwiększania osiągów pojazdów, był marką najchętniej wybieraną przez BMW, Audi, SEAT i Toyotę, jednocześnie będąc głównym dostawcą dla producentów, takich jak Volkswagen, Skoda czy Mercedes. Ponad 60 procent dostarczonych opon stanowił rozmiar felgi 18” i większy (HRD+).

Misją Bridgestone jest wspieranie rozwoju pojazdów elektrycznych. Około 30 procent wszystkich nowych rozmiarów na OE w 2020 r. zostało stworzonych specjalnie z myślą o tych pojazdach.

Bardziej ekologiczne podejście do rozwoju opon

Technologia cyfrowego projektowania opon opatentowana przez Bridgestone umożliwia firmie stworzenie wirtualnej wersji opony, tym samym zmniejszając ilość fizycznych prototypów, a w konsekwencji potrzebnych surowców. Dzięki temu czas produkcji opony skraca się nawet o połowę. Ponadto w latach 2019-2020 Bridgestone zredukował liczbę kilometrów przejechanych na torze testowym o 25%.

Dzięki rewolucyjnej Technologii ENLITEN, firma zredukowała zużycie surowców do produkcji opon: wszystkie letnie i całoroczne opony Bridgestone EMIA wprowadzone na rynek w 2020 r. ważyły średnio o 10 procent mniej w porównaniu z tymi samymi produktami z 2019 r.

Wieloletni partnerzy i nowa współpraca

W 2020 r. Bridgestone został wybrany wyłącznym dostawcą opon do super samochodów: Lamborghini Huracán STO oraz Maserati MC20. Mimo pandemii COVID-19, specjalnie z myślą o super samochodach Bridgestone opracował opony Potenza Sport, które zmaksymalizowały ogólne osiągi pojazdów, tym samym poprawiając dynamikę jazdy.

Rok 2020 był poświęcony spojrzeniu na wszystkie nasze projekty – od początku do końca – przede wszystkim przez pryzmat zrównoważonego rozwoju. Podejmując świadome wysiłki, aby zużywać mniej surowców, opracowywać i stosować zrównoważone technologie opon, takie jak Technologia ENLITEN na coraz większej liczbie opon, poczyniliśmy ogromne postępy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dostarczamy nowe, przełomowe produkty opracowywane w bardziej zrównoważony sposób, aby oferować coraz bardziej zrównoważoną wydajność. To fantastyczne, że mogliśmy współpracować z czołowymi światowymi producentami samochodów, aby osiągnąć nasze wspólne cele środowiskowe i kształtować bardziej zrównoważoną przyszłość mobilności – powiedział Steven De Bock, VP Consumer Replacement i OE w Bridgestone EMIA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *