CATL i BASF chcą przyspieszać neutralność węglową

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

CATL i BASF podpisały umowę ramową, która ma przyspieszyć realizację globalnych celów w zakresie neutralności węglowej.

Firmy Contemporary Amperex Technology Co., Limited (CATL) i BASF SE (BASF) ogłosiły ustanowienie partnerstwa strategicznego w zakresie rozwiązań materiałowych stosowanych w bateriach, w tym aktywnych materiałów katodowych i recyklingu baterii. Współpraca ma na celu rozwój zrównoważonego łańcucha wartości baterii, wpisując się w proces realizacji strategii lokalizacji CATL w Europie, a także przyczyni się do osiągnięcia globalnych celów obu firm w zakresie neutralności węglowej.

CATL jest światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii energetycznych, zaangażowanym w dostarczanie najlepszych rozwiązań i usług dla nowych zastosowań energetycznych na całym świecie. Firma uruchomiła projekt budowy swojej pierwszej europejskiej fabryki w Niemczech w ramach strategii lokalizacji produkcji baterii litowo-jonowych. W ten sposób CATL przyspiesza rozwój lokalnego łańcucha dostaw na rzecz europejskich klientów i konsumentów.

Jako największy dostawca wyrobów chemicznych dla przemysłu motoryzacyjnego, BASF posiada ugruntowaną pozycję na rynku aktywnych materiałów katodowych, która obejmuje globalną produkcję i zaplecze badawczo-rozwojowe oraz szeroką ofertę aktywnych materiałów katodowych o średniej i wysokiej zawartości niklu, wysokiej zawartości manganu i niezawierających kobaltu. Dzięki zaawansowanej technologii procesu, niezawodnemu lokalnemu łańcuchowi dostaw surowców, korzystnym dostawom energii na potrzeby produkcji, jak również krótkiej i efektywnej logistyce w obrębie łańcucha dostaw, BASF uruchamia w Europie produkcję aktywnych materiałów katodowych przy wiodących w branży parametrach emisji dwutlenku węgla.

W ramach partnerstwa z BASF CATL zamierza zwiększyć swoje możliwości w zakresie świadczenia usług w Europie poprzez rozwój lokalnej sieci recyklingu baterii i bezpiecznego łańcucha dostaw surowców w regionie.

Strategiczne partnerstwo z CATL pozwala BASF na ścisłe współdziałanie w obszarze aktywnych materiałów katodowych i recyklingu baterii z wiodącym na świecie producentem baterii. Współpraca ta pogłębi wiedzę specjalistyczną firmy BASF i wzmocni jej pozycję na rynku globalnym.

Partnerstwo z BASF jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji naszej europejskiej strategii lokalizacji – powiedział Zhou Jia, prezes CATL. – Dzięki innowacyjnej technologii baterii opracowanej przez CATL i dogłębnej wiedzy materiałowej BASF będziemy dodatkowo zwiększać nasze możliwości wspierania klientów na całym świecie i przyspieszać globalne dążenia do neutralności węglowej.

Transformacja w kierunku elektromobilności wymaga ścisłej współpracy partnerskiej w obrębie całego łańcucha wartości – dodał dr Markus Kamieth, członek zarządu BASF. – Połączenie silnej pozycji BASF jako wiodącego dostawcy aktywnych materiałów katodowych z doświadczeniem CATL w dziedzinie baterii litowo-jonowych napędzi innowację i budowanie zrównoważonego łańcucha wartości baterii na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *