Cedo zakład recyklingu w Geleen Holandia
Zakład recyklingu Grupy Cedo w Geleen, Holandia. Fot. Cedo

Cedo rozbuduje swój zakład recyklingu folii w Geleen

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Cedo zwiększa zdolności do recyklingu, zapewniając sobie pozycję lidera gospodarki o obiegu zamkniętym w branży tworzyw sztucznych.

Spółka Cedo ogłosiła plany rozbudowy swojego zakładu recyklingu folii LDPE w Geleen w Holandii. Inwestycja, której zakończenie planowane jest na 2024 rok, ponad dwukrotnie zwiększy moce produkcyjne zakładu, który już teraz jest największym tego typu obiektem w Europie.

Cieszymy się, że możemy podzielić się tymi wiadomościami z naszą branżą i mamy nadzieję, że to posunięcie umocni naszą pozycję jako największego w Europie podmiotu zajmującego się recyklingiem elastycznych folii z tworzyw sztucznych – powiedział Rik De Vos, dyrektor generalny Cedo. – Drugi etap projektu rozbudowy został zaakceptowany przez naszego udziałowca, firmę Straco, a obecnie trwają negocjacje z dostawcami technologii i architektami.

Jak podkreśla Cedo, spółka od ponad 40 lat pracuje nad tym, aby udowodnić, że efektywny recykling tworzyw sztucznych jest możliwy nawet w przypadku trudnych do recyklingu odpadów, takich jak folie elastyczne z gospodarstw domowych.

Ta inwestycja jest właściwym krokiem w kierunku osiągnięcia pełnej cyrkulacji tworzyw sztucznych – skomentował Ton Emans, Dyrektor Grupy ds. Recyklingu w Cedo. – Jestem przekonany, że znacząco przyczyni się do osiągnięcia celów i zobowiązań wyznaczonych przez nas na rynku europejskim, a także globalnym. Ten ruch jeszcze bardziej przyspieszy rozwój w zakresie lokalnego przetwarzania odpadów i powstrzymania nieuregulowanego eksportu odpadów.

Dzięki rozbudowie zakładu chcemy pokazać branży, że zielone inwestycje to przyszłość. Pozostajemy zaangażowani w postęp w kierunku Europy neutralnej dla klimatu – powiedział Maarten Peers, dyrektor Private Equity w Straco. – Recykling to tylko jeden z etapów postępu, a współpraca w łańcuchu wartości jest kluczem do poprawy wydajności naszych systemów gospodarowania odpadami, co skutkowałoby bardziej wyrafinowanymi strumieniami, a tym samym wyższą jakością produktów pochodzących z recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.