CEFLEX pokazuje nowy potencjał rynkowy recyklatów

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Nowy proces wysokiej jakości recyklingu (QRP) dla opakowań elastycznych, opracowany w CEFLEX, pokazuje opłacalne zastosowania polimerów pochodzących z recyklingu mechanicznego.

Osiągnęliśmy kamień milowy dzięki współpracy podmiotów w łańcuchu wartości i ich wiedzy w zakresie zarządzania odpadami z opakowań elastycznych – powiedziała zarządzająca pracami w CEFLEX Dana Mosora. – Nasze próby wykazały dobrą wydajność i zapewniły jakość recyklatu umożliwiającą zastąpienie pierwotnych gatunków polimerów w wielu wymagających zastosowaniach związanych z foliami i elastycznymi opakowaniami.

CEFLEX (The Circular Economy for Flexible Packaging) to inicjatywa ponad 160 europejskich firm związanych z branżą opakowań elastycznych. Teraz członkowie CEFLEX postanowili dostarczać komercyjne ilości recyklatów o jakości folii PE i PP na szereg rynków elastycznych opakowań niespożywczych, które dotąd nie wykorzystywały elastycznych recyklatów pokonsumenckich.

CEFLEX planuje przeprowadzić próby przemysłowe, aby sprawdzić potencjał biznesowy procesu QRP i możliwości wykorzystania go w masowej produkcji.

Wiele zastosowań jest możliwych, gdybyśmy po prostu zrozumieli, że plastik z recyklingu nie musi wyglądać idealnie, tak jak papier i tektura z recyklingu też nie są – zauważyła Monica Battistella, menedżer produktu i doradca ds. zrównoważonego rozwoju w Taghleef Industries. – A wtedy zobaczylibyśmy wartość, jaką ma po prostu bycie dobrym dla planety. Myślę, że konsumenci już to zrozumieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *