CFI World dołącza do stowarzyszenia w branży ETICS

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Do grona członków Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) dołączyła kolejna firma — CFI World SA, dostawca surowców m.in. dla sektora ociepleniowego. Tym samym, reprezentująca polską branżę ETICS organizacja zrzesza już 31 podmiotów, wspólnie pracujących na rzecz upowszechniania wiedzy na temat systemów ociepleń.

Misją CFI World jest dostarczanie najwyższej jakości materiałów oraz wsparcie odbiorców specjalistyczną wiedzą, zdobywaną dzięki intensywnym pracom badawczym – powiedział Tomasz Amborski, prezes CFI World. Zapewnił też, że firma zamierza aktywnie uczestniczyć w działaniach SSO promując rozwiązania na rzecz energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa: – Jestem przekonany, że nasze profesjonalne zasoby technologiczne i merytoryczne pozwolą nam na wymianę doświadczeń, wspólne poszukiwanie innowacji i rozwój systemów ociepleń. To przyjemność dołączyć do grona członków stowarzyszenia.

CFI World jest firmą z całkowicie polskim kapitałem, obecną na rynku surowców chemicznych od 2009 r. W swoim laboratorium przeprowadza komplementarne testy materiałów budowlanych w zakresie przedmiotowych norm chemii budowlanej.

Inwestujemy w wiedzę, rozwój, kładziemy nacisk na politykę jakości oraz uczestniczymy w branżowych wydarzeniach. Wszystko wskazuje na to, że kroczymy z SSO jedną drogą – dodał prezes Amborski.

Cieszymy się, że rośniemy w siłę jako organizacja – stwierdził Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń liczy na wkład specjalistów z CFI World w prace Komisji Technicznej SSO. – Każda nowa firma w naszych szeregach, to istotne źródło wiedzy, niezbędnej do pracy nad wytycznymi dla branży czy zaleceniami technicznymi. Wierzę w długą i owocną współpracę ze specjalistami z CFI World.

W Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentowane są następujące podmioty: Alpol/Piotrowice, Amex, FS Arbet, Arsanit, Atlas, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol, CFI World, Dow, Dryvit, Ejot, Greinplast, Henkel, K-Uni, Klimas, Knauf, Kreisel, Koelner Rawlplug, Mapei, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PPG Deco Polska, Rockwool, Saint-Gobain/Weber, Sto, Styropmin, Swisspor, Termo Organika, Wacker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.