CIECH Sarzyna
Fot. Grupa CIECH

CIECH wdroży zaawansowane rozwiązania Honeywell Forge

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Grupa CIECH oraz amerykańska firma technologiczna Honeywell, dostarczająca nowoczesne rozwiązania dla przemysłu, zdecydowały się na rozszerzenie dotychczasowej współpracy.

W efekcie, w fabrykach sody kalcynowanej CIECH w Polsce i Niemczech zostanie wdrożone nowe oprogramowanie Honeywell Forge typu Advanced Process Control. Poprawi ono wydajność operacyjną instalacji oraz umożliwi optymalizację kosztów. Nawiązana współpraca wpisuje się w cele strategiczne Grupy CIECH, do których należy poszukiwanie i wdrażanie najlepszych dostępnych rozwiązań technologicznych oraz cyfrowa transformacja produkcji.

Digitalizacja oraz wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań celem zwiększenia efektywności to kluczowe elementy strategii Grupy CIECH. Cyfryzacja procesów biznesowych oraz produkcyjnych jest wdrażana w głównym biznesie Grupy – produkcji sody. Dlatego CIECH zdecydował się na wdrożenie systemu Honeywell Forge Advanced Process Control („APC”). Służy on do monitorowania, kontrolowania i optymalizacji w czasie rzeczywistym procesu produkcji, pozwalając na automatyczną zmianę jej parametrów przez komputer w celu zwiększenia wydajności całego procesu. APC obejmuje większość etapów produkcji sody, tj. karbonizację, kalcynację, filtrację czy destylację. System dobiera parametry produkcji na poszczególnych elementach linii i zwiększa wydajność produkcji oraz optymalizuje zużycie zasobów.

Nowe oprogramowanie zostanie wdrożone w zakładach produkcji sody CIECH w Inowrocławiu oraz niemieckim Stassfurcie. Ma ono obniżyć koszty operacyjne i poprawić rentowność linii produkcyjnych. W obu fabrykach jego wpływ na efektywność produkcji sody będzie widoczny w 2021 roku.

Nasza strategia koncentruje się na poprawie efektywności produkcji przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Honeywell przy wdrożeniu systemu APC. To ważna część cyfrowej transformacji naszego biznesu sodowego. Naszym celem jest ograniczenie odchyleń w procesach produkcji sody, co umożliwi zwiększenie wydajności i oszczędność zasobów oraz surowców. Tym samym ograniczymy także emisję gazów cieplarnianych, co wpisuje się w nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Mirosław Skowron, Członek Zarządu CIECH S.A.

Czytaj również:  Za nami XX edycja AGRO SHOW

Honeywell Forge APC jest częścią pakietu Process Performance Management zawierającego produkty dla przemysłu w Honeywell Forge, narzędziu do zwiększania wydajności przedsiębiorstw. Pomaga ono śledzić, analizować i optymalizować operacje na każdym etapie produkcji.

Dzięki nawiązanej współpracy, wiodący w branży system monitorowania wydajności Honeywell Forge APC pozwoli Grupie CIECH na bardziej efektywne działania – mówi Ronald Binkofski, odpowiadający za rozwój Honeywell w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – Wdrożenie naszego oprogramowania to doskonały przykład na to, jak rozwiązania cyfrowej transformacji, takie jak platforma Honeywell Forge, uwalniają potencjał do zwiększania efektywności produkcji – dodaje Binkofski.

To nie jedyne działania Grupy CIECH w obszarze wdrażania najlepszych dostępnych technologii. Firma otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na projekt z zakresu tzw. predictive maintenance, czyli działań umożliwiających ocenę stanu urządzeń na liniach produkcyjnych i błyskawiczną reakcję w ich bieżącej obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *