CIECH wspiera poszkodowanych w wyniku wojny

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Grupa CIECH od początku monitoruje sytuację w związku z wojną w Ukrainie, analizując różnorodne możliwości wsparcia obywateli i mieszkańców tego kraju dotkniętych konfliktem – czytamy w komunikacie Spółki.

Jak podkreśla CIECH, potrzeba pomocy rośnie wraz z upływem czasu oraz wzrostem liczby uchodźców szukających schronienia w Polsce i wymaga długoterminowych, konkretnych oraz wielotorowych działań, które wesprą organizacje i podmioty na co dzień zajmujące się pomocą dla Ukrainy. CIECH nie pozostaje na tę sytuację obojętny i aktywnie włącza się we wsparcie mieszkańców tego ogarniętego wojną kraju.

Pomoc organizowana przez Grupę jest ukierunkowana głównie na wsparcie osób uciekających przed wojną – zarówno w ramach inicjatyw lokalnych prowadzonych przez poszczególne spółki, jak i z poziomu centrali w Warszawie.

Od momentu rozpoczęcia działań wojennych Grupa CIECH:

  • przekazała ponad 1500 materacy na potrzeby powstających punktów pobytu dla uchodźców, m.in. w Warszawie, Leżajsku i Inowrocławiu,
  • wyposażyła warszawskie punkty pomocy w 50 tys. najwyższej jakości certyfikowanych maseczek ochronnych klasy FFP2,
  • zaangażowała się w wyposażenie ośrodka dla uchodźców w Inowrocławiu (m.in. poprzez darowiznę dla lokalnego Caritasu),
  • zakupiła agregaty prądotwórcze dla ukraińskiego Caritasu oraz przekazała Ukrainie sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł.

Grupa CIECH zamierza dalej angażować się w pomoc dla uchodźców, mając nadzieję na minimalizowanie skutków wojny dotykającej Ukrainę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.