Plastime Magazine 11/2020

Co w Plastime Magazine 11/2020?

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Najnowsze wydanie „Plastime Magazine” jest już dostępne dla prenumeratorów oraz subskrybentów Polimerowego Przeglądu Prasy.

Tworzywa sztuczne już udowodniły swą użyteczną rolę, zapewniając doskonałą alternatywę dla tradycyjnych materiałów – wskazuje Umberto Credali, Prezes Zarządu BOPS i Dyrektor Sprzedaży BOP w rozmowie z „Plastime Magazine”. Warto pamiętać, że istotną zaletą tworzyw jest ich podatność na recykling. Jak zauważa nasz rozmówca, wdrażanie zasad gospodarki cyrkularnej wymaga jednak współpracy wszystkich uczestników łańcucha wartości. „Jesteśmy w tym razem!” – podkreśla szef BOPS. A skoro tak, musimy razem nad tym pracować.

Co mogą w tej sprawie zrobić przetwórcy? Jakub Franek, współwłaściciel firmy Fameks, produkującej m.in. opakowania i sztućce jednorazowe, opowiada nam o zmianach, jakie wdrożyła firma. Fameks wychodzi naprzeciw wyzwaniom stojącym przed branżą: m.in. dzięki wykorzystaniu kompozytów WPC firma wprowadziła do oferty produkty wielorazowego użytku.

Zmiana profilu produkcji, poszukiwanie nowych, bardziej „zrównoważonych” materiałów i wykorzystywanie recyklatów stają się codziennością w firmach produkcyjnych. Niestety, dobrej jakości, powtarzalny recyklat może być trudny do zdobycia. W tej sytuacji może warto pomyśleć o inwestycji we własną linię do recyklingu? – zastanawia się Agata Świderska w tekście „Przetwórca w roli recyklera”.

Co jeszcze możemy przeczytać w najnowszym wydaniu „Plastime Magazine”? W raporcie „Co zamiast styropianu?” opisujemy innowacje dla segmentu tworzyw spienionych. Kontynuujemy też cykl o znakowaniu tworzyw: tym razem będzie o znakowaniu mikroudarowym i żłobieniu. Joanna Domińska przybliża technologię IML, która zrewolucjonizowała etykietowanie, natomiast Artur Nowacki opisuje rynek kompozytów metalowo-polimerowych, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie kryteria wytrzymałościowe są naprawdę wyśrubowane.

A co z naszą wytrzymałością osobistą? Za oknem szaro, pandemia trwa w najlepsze, łatwo więc o marazm i zniechęcenie. Jest na to rada: kubek kakao i lektura najnowszego wydania „Plastime Magazine” powinny pomóc 🙂

Czytaj również:  Piotr Kwiecień z Sabic Poland dla Plastime Magazine

To wydanie jeszcze dziś otrzymają subskrybenci Polimerowego Przeglądu Prasy. Zapisz się od razu i uzyskaj dostęp: https://plastime.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *