Coca Cola mistrzostwa świata Katar mundial piłka nożna sport
Fot. Coca-Cola Middle East

Coca-Cola wprowadza na mundial butelki 100% rPET

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Coca-Cola Middle East, w porozumieniu z Katarskim Najwyższym Komitetem Dostaw i Dziedzictwa (SC), wprowadziła we wszystkich oficjalnych obiektach Mistrzostw Świata FIFA w Katarze 2022, w tym na stadionach, lokalnie produkowane butelki składające się w 100% z rPET.

W ramach tej inicjatywy butelki Coca-Cola, Sprite i Fanta o pojemności 350 ml oraz butelki wody Arwa o pojemności 500 ml będą dostępne w opakowaniach wykonanych lokalnie w 100% z rPET.

W uzupełnieniu do naszego programu One Tide, pilotaż butelek Coca-Cola Middle East wykonanych w 100% z rPET, znacznie zmniejszy wpływ jednorazowych tworzyw sztucznych na środowisko i dostosowuje się do naszych wspólnych wysiłków, aby pozostawić zrównoważone dziedzictwo długo po Mistrzostwach Świata FIFA 2022 – powiedział inż. Bodour Al Meer, dyrektor wykonawczy ds. zrównoważonego rozwoju SC.

Oprócz butelek Coca-Cola Middle East we wszystkich obiektach Mistrzostw Świata FIFA 2022 umieściła specjalne pojemniki do recyklingu. Coca-Cola Company, która współpracuje z FIFA od 1976 r., a oficjalnym sponsorem mundialu jest od 1978 r., będzie w czasie mistrzostwa prowadzić akcję edukacyjną w zakresie odpowiedzialnego recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *