Covestro inżynier działu rozwoju druku 3D Roland Wagner
Inżynier działu rozwoju druku 3D Covestro Roland Wagner

Covestro sprzedaje cały dział materiałów do druku 3D

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Firma Stratasys kupuje od Covestro dział materiałów do druku 3D. Umowa obejmie obiekty i działania badawczo-rozwojowe w Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Stratasys, pionier w dziedzinie produkcji przyrostowej, podpisał umowę dotyczącą przejęcia działalności Covestro w zakresie materiałów stosowanych do drukowania przestrzennego.

Przejęcie, które ma przynieść natychmiastowy wzrost, obejmie obiekty i działania badawczo-rozwojowe; globalne zespoły ds. rozwoju i sprzedaży w Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach; portfolio około 60 materiałów do druku 3D; oraz obszerną własność intelektualną w postaci setek patentów (w tym również oczekujących na zatwierdzenie). Wartość transakcji to ok. 43 mln euro. Ponadto istnieje potencjalny zysk do 37 mln euro, z zastrzeżeniem osiągnięcia różnych wskaźników wydajności.

Stratasys od dłuższego czasu ma styczność z portfolio materiałowym Covestro, będąc m.in. dystrybutorem żywic Somos (wcześniej odkupionych przez Covestro od DSM). Najnowsze przejęcie ma przynieść dodatkowe korzyści klientom mającym dostęp do wielu platform druku 3D oferowanych przez Stratasys. Procedura zakupu działu materiałów 3D przez Stratasys ma zostać zamknięta w pierwszym kwartale przyszłego roku, z zastrzeżeniem zatwierdzeń regulacyjnych i spełnienia innych warunków transakcji. Większość pracowników jednostki będzie nadal pracować w Geleen w Holandii oraz Elgin w stanie Illinois.

Innowacyjne materiały są paliwem dla branży technologii przyrostowych, przekładają się bezpośrednio na możliwość opracowywania nowych aplikacji druku 3D, szczególnie w produkcji elementów końcowych, takich jak wydruki dla stomatologii czy części samochodowe. Przejęcie wysoko cenionego działu firmy Covestro umożliwia nam dalszy rozwój naszych najnowszych technologii, materiałów i najbardziej kompletnego portfolio drukarek 3D w branży – powiedział dyrektor generalny Stratasys, dr Yoav Zeif.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.