Darling Ingredients kupuje PPH Conto

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Darling Ingredients Inc. nabyła udziały firmy PPH Conto Sp. z o.o., zakładu przetwórstwa spożywczego tłuszczu zwierzęcego w Lubieniu Kujawskim w Polsce.

Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów produkcji wyrobów mięsnych w Europie – powiedział Randall C. Stuewe, prezes i dyrektor generalny Darling Ingredients. – Nabycie firmy Conto daje nam możliwość umocnienia naszej obecnej pozycji na tym ważnym obszarze wzrostu i powiększenia naszego asortymentu produkcji o wysokiej jakości tłuszcze spożywcze. A to umożliwi nam poszerzenie zakresu naszych usług nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, zarówno dla naszych klientów jak również dla naszych dostawców – podsumował Stuewe.

Darling Ingredients Inc.

Darling Ingredients Inc. jest globalną firmą rozwijającą i produkującą zrównoważone naturalne składniki z jadalnych i niejadalnych biologicznych substancji spożywczych, tworzącą szeroką gamę składników i specjalistycznych rozwiązań dla klientów w przemysłach: farmaceutycznym, odżywek, żywności, karmy dla zwierząt domowych, paszy, w przemyśle paliwowym, bioenergetycznym i nawozów sztucznych. Działając na pięciu kontynentach Firma zbiera i przetwarza wszystkie rodzaje produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego w użytkowe i specjalistyczne składniki, takie jak: żelatyna, tłuszcze jadalne, tłuszcze paszowe, białka i mączki zwierzęce, plazma, składniki karm dla zwierząt domowych, nawozy organiczne, zużyty olej jadalny, materiały paliwowe, zielona energia, naturalne osłonki do kiełbas i skóry. Firma odzyskuje również i przetwarza oleje z recyklingu (zużyty olej kuchenny i tłuszcze zwierzęce) na wartościowe składniki paszy i paliwa, a także zbiera i przetwarza resztki wyrobów piekarniczych na składniki pasz. Ponadto Firma oferuje usługi środowiskowe, takie jak odbiór i usuwanie tłuszczy z separatorów w przedsiębiorstwach gastronomicznych i usuwanie odpadów stałych z oczyszczalni ścieków w przemysłowych zakładach przetwórstwa spożywczego. Firma sprzedaje swoje produkty w kraju i na rynku międzynarodowym i działa w trzech segmentach przemysłowych: Składniki pasz, Składniki żywności oraz Składniki paliw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *