Do końca tygodnia powstaną projekty ustaw pomocowych

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Pakiet Antykryzysowy jest realną odpowiedzią państwa na sytuację gospodarczą związaną z epidemią koronawirusa; do końca tygodnia powstaną projekty poszczególnych ustaw, które będziemy wdrażać w ekspresowym tempie – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Edyta Roś

W środę odbyła się Rada Gabinetowa poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował na Facebooku o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorców i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2.

Na konferencji prasowej premier poinformował, że pakiet antykryzysowy podzielony jest na pięć głównych części. Jak przekazał, znajdują się w nim min. gwarancje kredytowe, mikropożyczki dla przedsiębiorców do wysokości 5 tysięcy zł., leasing operacyjny dla sektora transportowego oraz szereg rozwiązań o charakterze gwarancyjnym i płynnościowym.

„Pakiet #TarczaAntykryzysowa jest realną odpowiedzią państwa na sytuację gospodarczą związaną z epidemią #koronawirus. Do końca tygodnia powstaną projekty poszczególnych ustaw, które będziemy wdrażać w ekspresowym tempie” – napisał w środę Dworczyk na Twitterze. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.