DSM wprowadza nową wersję flagowego poliamidu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Stanyl B-MB zawiera do 100 proc. materiału pochodzenia biologicznego. Wykorzystując maksymalny poziom surowca z biomasy i odpadów, umożliwia przetwórcom znaczną redukcję śladu węglowego formowanych artykułów.

DSM Engineering Materials jest pierwszym dostawcą tworzyw, który wprowadza na rynek wysokotemperaturowy poliamid oparty całkowicie na biotechnologii. Stanyl B-MB to w pełni certyfikowane przez ISCC+ rozwiązanie, oparte na metodzie bilansu masy. Według producenta, zapewnia dokładnie takie same właściwości, wydajność i jakość, jak konwencjonalny odpowiednik – znany od kilku dziesięcioleci Stanyl. Produkcja Stanylu B-MB generuje obecnie ślad węglowy do 50 proc. niższy niż w przypadku oryginału opartego na paliwach kopalnych. W praktyce oznacza to redukcję emisji CO2 o 3,3 tony na każdą tonę wyprodukowanego tworzywa.

Stanyl B-MB kontynuuje tradycję dostępności swojego konwencjonalnego odpowiednika, spełniając najbardziej rygorystyczne wymagania klientów w zakresie wydajności. Stanyl, jako jedyny alifatyczny poliamid w swojej klasie wprowadzony na rynek 30 lat temu, na nowo zdefiniował poliamidy i obecnie jest najczęściej stosowanym wysokotemperaturowym tworzywem tego rodzaju. Według DSM, doskonała mechanika w wysokich temperaturach, świetne płynięcie i przetwarzalność oraz wyjątkowa odporność tego materiału na zużycie i tarcie sprawiają, że jest on idealny do zastosowań w takich sektorach jak motoryzacja, branża E&E i przemysł dóbr konsumpcyjnych. Najczęściej służy do produkcji złączy USB, przekładni do siłowników samochodowych i przemysłowych, łańcuchów rozrządu, czy koszyków łożyskowych.

Ponieważ zarówno konsumenci, jak i organy regulacyjne domagają się bardziej zrównoważonych materiałów, wprowadzenie na rynek stuprocentowo biologicznego Stanylu B-MB jest ważnym krokiem naprzód dla całej naszej branży. Z tymi samymi specyfikacjami i wydajnością, ale o połowę niższym śladem węglowym, nowe portfolio przyczyni się do pozytywnej wizji przyszłości planety, Dzięki niemu nasi klienci będą mogli osiągać swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju: to, co zaprojektują dzisiaj, my wszyscy docenimy jutro – powiedział Roeland Polet, prezes DSM Engineering Materials.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.