Eco-Products biodegradowalne słomki PHA
Fot. mat. prasowe

Eco-Products wprowadza kompostowalne słomki

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Firma Eco-Products opracowała biodegradowalne słomki wykonane z tworzywa sztucznego na bazie roślin, równie trwałe jak słomki konwencjonalne.

Firma twierdzi, że słomki są odporne na ciepło i trwałe jak tradycyjne słomki, a jednocześnie umożliwiają kompostowanie przemysłowe, jak i przydomowe. Spełniają też normy ASTM D6400 i ASTM D6691.

Wykonane są z polihydroksyalkanianu. Rodzina PHA składa się z ponad 100 różnych typów biopoliestrów. Są one wytwarzane w przyrodzie przez liczne mikroorganizmy, w tym poprzez bakteryjną fermentację cukrów lub lipidów. PHA stosowany przez Eco-Products powstaje w wyniku fermentacji oleju rzepakowego przez mikroorganizmy.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na bardziej zrównoważone produkty, jesteśmy zobowiązani do oferowania jak najlepszych kompostowalnych produktów – podkreślił Nicole Tariku, dyrektor ds. rozwoju produktów w Eco-Products.

Nowe słomki są oferowane w różnych długościach. Według Nicole Tariku, portfolio produktów kompostowalnych firmy obejmuje obecnie ponad 400 pozycji. Obecnie firma należy do Novolex i posiada certyfikat B Corp oraz produkuje jednorazowe naczynia i opakowania gastronomiczne w oparciu o surowce z odnawialnych lub przetworzonych pokonsumenckich odpadów plastikowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *