Nowy filtr laserowy EREMA 406
Nowy filtr laserowy EREMA 406. Fot. mat. prasowe

Erema na targach K 2022 razem ze spółkami zależnymi

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Podczas tegorocznej edycji największych na świecie targów przemysłu tworzyw sztucznych i gumy, swoje innowacje technologiczne, usługi i wsparcie klienta po raz pierwszy przedstawią wspólnie spółki zależne Grupy Erema: Erema, Pure Loop, Umac, 3S, Keycycle i Plasmac.

Zaplanowane na 19-26 października targi K 2022 w Dusseldorfie będą doskonałą okazją do zaprezentowania siedmiu nowych systemów / komponentów recyklingu, które umożliwią wielkoskalowym zakładom produkcję materiału z wydajnością do 6 ton na godz. przy najwyższych poziomach jakości recyklatu i stabilności procesu.

Jak wskazuje Erema, na osiąganie tak dobrych wyników będą składać się m.in. innowacje technologiczne w obrębie jednostki plastyfikującej, opracowane specjalnie dla wysokich przepustowości przy niskim jednostkowym zużyciu energii, a także nowy filtr laserowy EREMA 406, ze zwiększoną aż o połowę powierzchnią przesiewania.

Ważną rolę odegrają również nowe, cyfrowe systemy wspomagania, które po premierze w Dusseldorfie zostaną udostępnione za pośrednictwem platformy klienta BluPort. Wśród nich firma wymienia aplikację PredictOn, która pomaga przewidywać oraz eliminować zbliżające się awarie w oparciu o ciągły pomiar i ocenę danych pozyskiwanych z pracującej maszyny.

Kluczowa zapowiedź oferty na K 2022 dotyczy uruchomienia nowego systemu Chemarema, który ma stanowić debiut Grupy Erema na arenie recyklingu chemicznego, oparty na wykorzystaniu doświadczenia w zakresie rozwiązań mechanicznych.

Pomimo zdolności do wytwarzania materiału przypominającego surowiec pierwotny, recykling chemiczny w swojej fazie początkowej musi być wspomagany procesami mechanicznymi, celem przygotowania strumieni wejściowych i zapewnienia ciągłego przepływu materiału wsadowego. System Chemarema oferuje technologię wytłaczania, którą można dostosować do wymagań danej aplikacji, precyzyjnie zaprojektowaną do przebiegu dalszych procesów chemicznych – wyjaśnia Manfred Hackl, dyrektor generalny Erema Group.

Dla klientów poszukujących szybko dostępnych systemów recyklingu do prostych zastosowań, spółka zależna Grupy Erema, Umac, przygotowała na K 2022 innowację o nazwie Readymac – ustandaryzowane, prefabrykowane rozwiązanie do recyklingu, dostępne do produkcji prosto z magazynu, w oparciu o sprawdzoną technologię Erema TVE. Ponadto, w segmencie recyklingu wewnętrznego, firmy Pure Loop i Plasmac uzupełnią szeroką gamę maszyn oferowanych w swoim portfolio produktowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.