Eurocast wdraża linię produkcyjną od włoskiej firmy Luigi Bandera
Fot. mat. prasowe

Eurocast znacząco zwiększy produkcję do końca roku

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

W firmie Eurocast trwają prace nad wdrożeniem nowej linii produkcyjnej zakupionej od włoskiej firmy Luigi Bandera.

Pozyskany w ubiegłym roku ekstruder poddawany jest niezbędnym testom, a w halach firmy Eurocast przebiega proces montażu niezbędnego do instalacji maszyny wyposażenia okołoprodukcyjnego.

Urządzenie nabyte przez Eurocast w październiku 2021 roku przeznaczone jest do produkcji folii sztywnej APET.

Ta inwestycja została przeprowadzona w celu zwiększenia potencjału nowoczesnego parku maszynowego znajdującego się w posiadaniu naszej spółki, a także rozwinięcia działalności firmy na nieobsługiwane dotąd obszary rynku w Polsce i za granicą – podkreślił Krzysztof Wiśniewski, prezes zarządu Eurocast.

Nowa linia zostanie w pełni uruchomiona w IV kwartale 2022 roku. Pozwoli to Eurocast na zwiększenie skali produkcji folii sztywnych o 8 000 ton w skali roku. Aktualnie montowana maszyna wytwarzać będzie folie o grubości od 150 do 1500 mikrometrów i maksymalnej szerokości 1500 mm.

Opracowane przez Eurocast folie Castfol APET posiadają certyfikat całkowitej recyklowalności uzyskany od Institute cyclos-HTP z Aachen w Niemczech. Opakowania te tworzy się z poliestru, który stosowany jest m.in. przy produkcji butelek do wody. Wyroby z recyklowalnych folii Castfol APET po pierwszej fazie użytkowania całkowicie nadają się do ponownego przetworzenia, a wykonane z nich produkty wtórne posiadają porównywalne właściwości, co powstałe z tych samych materiałów produkty pierwotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.