Evonik zaprezentował innowacyjny kolagen Vecollan

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Według firmy wysoka czystość i powtarzalność produktu pozwoli uprościć procedurę zatwierdzania wyrobów medycznych.

Vecollan to wytwarzany w procesie fermentacji, rozpuszczalny kolagen o strukturze potrójnej helisy, która nadaje mu właściwości naturalnego odpowiednika. Dzięki nim może być wykorzystywany w medycynie, farmacji, hodowli komórkowej/tkankowej i innych zastosowaniach nauk przyrodniczych. Ten najnowszy dodatek do rozwiązań systemowych Evonik jest wspierany usługami rozwojowymi i produkcyjnymi oferowanymi przez centra aplikacji urządzeń medycznych działające w USA, Niemczech i Chinach.

Materiały nowej generacji, takie jak nasz kolagen, inspirują do nowych i bezpieczniejszych zastosowań medycznych, które wcześniej mogły być niewykonalne. Cieszymy się, że ten identyczny z naturalnym biomateriał trafi na rynek w odpowiednio dużej skali – powiedział Maximillian Yeh, szef linii produktów Health Solutions w dziale Health Care firmy Evonik.

Technologia produkcji oparta na procesie fermentacji została opracowana wspólnie z jednostką Evonik Creavis i wykorzystuje platformę biotechnologiczną działu Life Sciences firmy Nutrition & Care, którego celem jest zwiększenie udziału rozwiązań systemowych z obecnych 20 proc. do ponad 50 proc. na koniec dekady.

Kolagen, jako białko naturalnie występujące w kościach, mięśniach, skórze i ścięgnach, tworzy swego rodzaju rusztowanie zapewniające wytrzymałość struktury tkanki łącznej. Stosowany powszechnie w naukach przyrodniczych i produktach farmaceutycznych kolagen zwierzęcy nie jest wolny od wad, takich jak zmienność między partiami, potencjalne przenoszenie chorób lub patogenów, a także niepożądane reakcje immunogenne lub alergiczne pacjentów. Tymczasem Vecollan , jako materiał identyczny z naturalnym, może niezawodnie oddziaływać z komórkami i tkankami oraz być łatwo wchłaniany lub przebudowywany przez organizm. Produkt o wysokiej czystości, wytwarzany w ściśle kontrolowanych warunkach, jest bezpieczny, zrównoważony i skalowalny.

Vecollan jest dostosowany do produkcji różnego rodzaju artykułów, takich jak hydrożele, gąbki lub tusze, dzięki czemu może wspierać projekty rozwojowe naszych klientów – powiedział Andreas Karau, globalny szef biomateriałów w linii biznesowej Evonik Health Care. – Niezależnie od tego, czy chodzi o medycynę regeneracyjną, inżynierię tkankową, dermatologię estetyczną czy stomatologię, jesteśmy zaangażowani w poszukiwanie najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla naszych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.