Fakuma targi
Fot. P. E. Schall GmbH & Co. KG

Fakuma 2020 odwołana!

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

P.E. Schall GmbH & Co. KG, organizator targów Fakuma poinformował wystawców, że odwołuje edycję 2020, którą planowano na 13-17 października w Friedrichshafen w Niemczech.

Decyzję tę podjęto w związku z rosnącą liczbą wystawców, którzy z powodu pandemii COVID-19 zrezygnowali z udziału w targach. Wśród nich znaleźli się czołowi producenci maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, jak Engel, KraussMaffei, Moretto, Nordson czy Wittmann.

„Ta decyzja wynika z naszego poczucia odpowiedzialności oraz racjonalnego podejścia do sytuacji. Jesteśmy przekonani, że mamy Wasze poparcie” – napisano w e-mailu do wystawców.

Organizatorzy podkreślają: „Razem ze wszystkimi zaangażowanymi stronami przez długi czas walczyliśmy o dostosowanie się do warunków wywołanych pandemią koronawirusa w taki sposób, aby Fakuma 2020 mogła się odbyć. Opracowaliśmy system sanitarny, aby zagwarantować bezpieczeństwo imprezy, jednak obecna niepewność, na przykład w odniesieniu do wysłania odpowiedniej liczby pracowników na wydarzenie, wymaga, abyśmy patrzyli na sytuację z pragmatyzmem”.

W e-mailu podano, że wystawcy wkrótce otrzymają szczegółowe informacje na temat udziału w wirtualnej Fakumie, podczas której będą mogli zaprezentować swoje innowacje i produkty.

Fakuma to ostatnie z długiej serii międzynarodowych wydarzeń branży tworzyw sztucznych, które zostały odwołane lub przełożone od marca br. lub przekształciły się w wydarzenia wirtualne. Fakuma, która odbywa się corocznie (z wyjątkiem lat wystawowych K), byłaby największą wystawą tworzyw sztucznych w Europie w 2020 roku.

W liście do wystawców organizatorzy mówią o „przełożeniu” targów na 12-16 października 2021 r. – termin „przełożenie” użyty został ze względu na obowiązujące umowy z wystawcami. Dla odwiedzających to ogłoszenie jest w zasadzie odwołaniem, ponieważ kolejna Fakuma i tak miałaby miejsce w 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *