Recycling Technologies kraker termiczny RT7000
Pierwszy kraker termiczny RT7000 Recycling Technologies dostarczony do Binn Farm w Szkocji. Fot. Recycling Technologies

Firma Recycling Technologies ogłasza upadłość

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Firma Recycling Technologies nie znalazła inwestora, który wsparłby ukończenie fazy rozwojowej, w związku z czym musiała ogłosić upadłość. Proces ma przeprowadzić Nick Holloway i Will Wright z Interpath Advisory.

Istniejąca od 2011 roku firma w ostatnich miesiącach poszukiwała dodatkowych inwestycji w celu ukończenia fazy rozwojowej, co ostatecznie okazało się bezskuteczne i doprowadziło do jej upadku. Firma ogłosiła plany wejścia na giełdę w 2021 roku, ale plany te zostały później porzucone. W kwietniu 2022 roku założyciel i dyrektor firmy, Adrian Griffiths, złożył rezygnację.

W oświadczeniu napisano, że większość z 73 pracowników Grupy została zwolniona, a niewielka liczba została zachowana, „aby pomóc w zamknięciu zakładów”.

Recycling Technologies opracowało RT7000, maszynę wykorzystującą kraking termiczny – zwany również pirolizą – do rozbijania długich łańcuchów polimerów na krótsze łańcuchy, poprzez wykorzystanie ciepła przy braku tlenu. RT7000 został zaprojektowany jako urządzenie typu bolt-on, które jest zintegrowane z istniejącą infrastrukturą recyklingu mechanicznego. Urządzenie oferuje lokalne rozwiązanie dla trudnych do recyklingu odpadów plastikowych, przetwarzając je na surowiec nadający się do produkcji paliwa, a nawet nowych tworzyw sztucznych. W przeciwnym razie odpady te byłyby przeznaczone na składowisko lub do spalenia. To pozwala uniknąć niepotrzebnego transportu odpadów plastikowych i związanej z tym emisji dwutlenku węgla.

Naszym bezpośrednim priorytetem jest pomoc tym członkom personelu, którzy zostali zwolnieni, zapewniając im wsparcie i informacje, których potrzebują, aby złożyć wnioski do brytyjskiego odpowiednika Urzędu Pracy – powiedział Nick Holloway, dyrektor zarządzający w Interpath Advisory. – Będziemy również dążyć do spieniężenia aktywów przedsiębiorstwa i jego własności intelektualnej, i zachęcamy wszelkie zainteresowane strony do skontaktowania się z nami tak szybko, jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *