Grupa GCR otworzy nowy zakład recyklingu w Castellet i La Gornal
Fot. GCR

GCR otworzy nowy zakład recyklingu w Hiszpanii

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Zakład GCR w Castellet i La Gornal w Hiszpanii powstanie na bazie niedawno kupionej fabryki Bosha. Nowy zakład ma zaspokoić stale zwiększający się popyt na recyklat poliolefin.

W kwietniu 2022 Grupa zakupiła w Castellet i La Gornal w Hiszpanii starą fabrykę Boscha i zainwestowała 100 milionów EUR w jego modernizację. Bosh, zatrudniając 200 pracowników, produkował tam silniki do wycieraczek samochodowych. Po jego zamknięciu jesienią 2021, przy wsparciu finansowym lokalnych władz, 60 pracowników starej fabryki znalazło zatrudnienie w PCR Group.

Grupa GCR ogłosiła plan otwarcia zakładu w 2023. Ma on osiągnąć moc produkcyjną 200 000 ton recyklatów rocznie, a w połączeniu z produkcją masterbatchy i związków mineralnych osiągnie wydajność 500 000 ton. GCR 85% swojej produkcji eksportuje za granicę, do ponad 100 krajów.

Flagowym produktem firmy jest linia CICLIC, czyli pochodzące z recyclingu granulaty tworzyw sztucznych rPP, rHDPE, rLDPE i rLLDPE oraz linia Granic, tj. koncentraty na bazie minerałów, gdzie CaCO3, talk, krzemionka lub inne specjalistyczne minerały są łączone z wysokiej jakości żywicą nośną, głównie PE, PP, PS lub żywicą pochodzącą z recyklingu.

Poliolefiny CICLIC produkowane są z przeanalizowanych w pełni strumieni odpadów i posiadają podobne właściwości, jak w przypadku tworzyw pierwotnych. Dzięki użyciu CILIC, bez uszczerbku dla wydajności i jakości produktu, można uzyskać certyfikat Carbon Footprint niższy o 60-80%.

GCR dąży do przyspieszenia wdrażania cyrkularnych modeli gospodarki w swojej firmie. – Mamy odwagę marzyć. Jesteśmy zdeterminowani, aby wyznaczać nowe standardy, oferując wysokowydajne materiały, które przyczyniają się do zrównoważonego zarządzania środowiskiem – podkreśla Joan Prats Dyrektor Zarządzający GCR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *