Grupa Azoty
Fot. Grupa Azoty

Grupa Azoty Najcenniejszą Polską Marką w branży chemicznej

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

W Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek, organizowanym przez magazyn Rzeczpospolita, Grupa Azoty uplasowała się na najwyższym miejscu spośród firm z branży chemicznej.

„Grupa, w skład której wchodzą zakłady chemiczne rozsiane po całej Polsce, przeprowadza właśnie proces rebrandingu biznesu nawozowego. Celem jest stworzenie spójnej wizerunkowo, nowoczesnej i rozpoznawalnej marki produktów, nawiązującej do wyzwań, jakie stawia przed rolnictwem Europejski Zielony Ład” – czytamy w Rzeczpospolitej.

Dziennik przypomina też, że Grupa pracuje nad „zieloną strategią”: podpisała porozumienie z województwem małopolskim o współpracy na rzecz ochrony powietrza i klimatu, deklarując dążenie do osiągnięcia w 2050 r. neutralności klimatycznej w procesach produkcyjnych i działalności w Małopolsce. „Kolejne zobowiązania grupy to realizowanie projektów związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, rozwijaniem technologii zielonego amoniaku i zielonego wodoru” – czytamy w Rzeczpospolitej.

W rankingu redakcja dziennika brała pod uwagę marki, które narodziły się w Polsce i których przychód ze sprzedaży pod daną marką w 2020 roku przekroczył 20 mln złotych.

Przy wycenie wartości marki wykorzystano metody takie jak m.in.: obliczenie różnicy pomiędzy wartością rynkową i księgową przedsiębiorstwa, szacunkowy wpływ marki na wielkość sprzedaży lub premię cenową na produktach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *