Porozumienie Grupy Azoty Police i Serwis z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie
Fot. mat. prasowe

Grupa Azoty Police podpisała porozumienie z ZUT

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Kolejne porozumienie Grupy Azoty Police i jej spółki zależnej Grupą Azoty Police Serwis z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie.

Podejmowanie wspólnych przedsięwzięć badawczych i naukowych, promocja nowoczesnych rozwiązań technicznych będących wynikiem prac studenckich i dyplomowych, współpraca przy organizacji praktyk studenckich i staży absolwentów – to niektóre z deklaracji, jakie znalazły się w podpisanym 17 lutego 2022 r. porozumieniu o wzajemnej współpracy pomiędzy Wydziałem Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a spółkami dwoma Grupy Azoty.

Bardzo cenimy sobie otwartość władz Uczelni na potrzeby pracodawców i dostosowywanie kierunków i programu kształcenia do naszych oczekiwań. Dzięki temu na rynek pracy trafiają wysokiej klasy specjaliści, którzy znajdą zatrudnienie zgodne ze swoim wykształceniem. Grupa Azoty poszukuje właśnie takich pracowników – „szytych na miarę” naszych potrzeb – podkreślił prezes Zarządu Grupy Azoty Police Mariusz Grab.

Na mocy podpisanego porozumienia szczecińska uczelnia wyższa wyraziła intencje podejmowania prac naukowych i technicznych o tematyce zgłoszonej przez Grupę Azoty, które znajdują się w z kręgu zainteresowań studentów. Uczelnia zadeklarowała także wprowadzenie do programu kształcenia tematyki zgłoszonej przez polickie spółki.

Zauważamy ciągły wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowanych inżynierów elektryków i automatyków w różnych gałęziach przemysłu i produkcji, także tych związanych z obszarami działania Grupy Azoty. Wydział Elektryczny ma swoją renomę, jego początki sięgają 1946 roku. Od kilku dekad kształcimy wysoko wyspecjalizowane kadry dla silnie rozwijających się gałęzi przemysłu. Dzisiejszy początek współpracy z Grupą Azoty Police sprawi, że nasza oferta stanie się bardziej atrakcyjna dla przyszłych kandydatów na studia – powiedział prof. Krzysztof Okarma, dziekan Wydziału Elektrycznego.

Grupa Azoty zadeklarowała m.in. aktywne wspieranie uczelni w realizacji programu praktyk studenckich i stażów absolwentów, a także organizację wizyt studentów wraz z opiekunami na terenach swoich zakładów. W planach jest także współpraca pracowników polickich spółek z nauczycielami akademickimi, realizowana poprzez wspólne spotkania i wykłady tematyczne.

Podpisane właśnie porozumienie to kolejny dokument, który formalizuje współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. W listopadzie ub. r. trzy polickie spółki wchodzące w skład Grupy Azoty podpisały Porozumienie z ZUT-em w sprawie współpracy dotyczącej kształcenia studentów z zakresu eksploatacji instalacji przemysłu petrochemicznego na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.