Siedziba OPONEO.PL S.A. ul. Podleśna
Fot. Grupa OPONEO.PL

Grupa OPONEO.PL podała wyniki w III kwartale br.

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

W III kwartale 2022 roku Grupa OPONEO.PL uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 318 492 tys. zł, co oznacza wzrost o 31,4% w porównaniu do III kwartału 2021 roku, w którym odnotowano sprzedaż w wysokości 242 302 tys. zł.

Ze sprzedaży na rynku krajowym został wygenerowany przychód w wysokości 241 877 tys. zł wyższy o 18,9% w stosunku do III kwartału 2021 roku. Sprzedaż na rynkach zagranicznych zamknęła się przychodami w kwocie 76 615 tys. zł wzrastając o 96,5% w porównaniu do przychodami za III kwartał 2021 roku. Przychody ze sprzedaży narastająco za trzy kwartały 2022 roku wyniosły 1 010 072 tys. zł wobec 864 308 tys. zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, co oznacza wzrost o 16,9%.

Wynik netto za III kwartał 2022 roku wyniósł -6 731 tys. zł wobec -3 935 tys. zł wyniku uzyskanego w III kwartale 2021 roku. Na wynik finansowy Grupy miały wpływ przede wszystkim wysokie koszty finansowe związane głównie z powstaniem istotnych różnic kursowych z powodu gwałtownego i nieprzewidywalnego osłabienia polskiej waluty.

W III kwartale 2022 roku Grupa OPONEO.PL sprzedała w sumie ponad 736 tys. opon, czyli o 17,8% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Należy podkreślić, że wzrost sprzedaży opon przez Grupę OPONEO.PL w III kwartale 2022 roku wygląda bardzo pozytywnie na tle branży, która w tym okresie odnotowała spadki sprzedaży – powiedział Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A. – Dane sprzedażowe w Europie opublikowane przez ETRMA pokazują zmniejszenie wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach opon.

Grupa OPONEO.PL realizuje także sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę zależną Dadelo S.A. oraz elektronarzędzi i narzędzi przez spółkę zależną Rotopino.pl S.A. W III kwartale 2022 roku przychody spółki Rotopino.pl S.A. wzrosły o 7,9% i wyniosły 30 224 tys. zł, co stanowiło 9,5% przychodów Grupy OPONEO.PL.

Czytaj również:  PZPTS: projekt systemu kaucyjnego wymaga zmian

Spółka Dadelo S.A. odnotowała znaczący wzrosty sprzedaży, który przełożył się na 51,2% wzrost przychodów w III kwartale 2022 roku w stosunku do analogicznego okresu 2021 roku. Wartość przychodów w III kwartale 2022 roku wyniosła 34 071 tys. zł i stanowiła 10,7% przychodów Grupy.

W celu zabezpieczenia potrzeb Grupy w zakresie ilości składowanych towarów w okresach szczytów wymiany opon, Grupa OPONEO.PL poszerzyła swoje możliwości magazynowe.

W III kwartale 2022 roku realizację wszystkich zamówień przejęło centrum logistyczne w Zelgoszczy koło Łodzi. – mówi Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A.

W centrum logistycznym znajduje się nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 72 tys. m2 z możliwością rozbudowy hali o kolejne 32 tys. m2 oraz powierzchnia biurowa 1235 m2. Magazyn zlokalizowany jest w pobliżu trzech głównych sortowni DPD (głównego partnera OPONEO.PL w zakresie usług kurierskich): sortownia w Strykowie w odległości 3 minut jazdy, sortownia w Warszawie oddalona o 1,5 godziny i sortownia w Rudzie Śląskiej o 2,4 godziny. Daje to możliwość obsługi bardzo dużych wolumenów dziennie oraz szybką realizację zamówień klientów.

Firma realizuje także projekt automatyzacji procesu wydań opon, co jeszcze bardziej przyczyni się do zwiększenia efektywności realizacji dużego wolumenu zamówień klientów, a także inwestuje w technologię poprawiającą ergonomię i bezpieczeństwo pracy.

Nowe centrum logistyczne pozwoli na optymalizację kosztów transportu, kosztów osobowych oraz kosztów utrzymania magazynów, gdyż wcześniej dystrybucja realizowana była z 4 hal magazynowych w różnych lokalizacjach znacząco oddalonych od sortowni kurierskich. Dzięki wprowadzonym zmianom optymalizowane są koszty i odległości realizowanych transportów, co niewątpliwie wpływa także na mniejszą emisję CO2.

Grupa OPONEO.PL zamierza nadal wzmacniać swoją pozycję na rynku internetowej sprzedaży w kraju oraz optymalizować sprzedaż na rynkach zagranicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *