oponeo magazyn
Fot. OPONEO

Grupa OPONEO.PL podała wyniki za I kwartał 2021 roku

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

W I kwartale 2021 roku Grupa OPONEO.PL uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 254 526 tys. zł wobec 167 862 tys. zł w I kwartale 2020 roku.

Wzrost przychodów o 51,63% został zrealizowany mimo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego przez epidemię SARS-CoV-2 oraz wprowadzonych obostrzeń gospodarczo-społecznych.

Na przychody ze sprzedaży Grupy składały się przychody z transakcji krajowych, które wyniosły 219 094 tys. zł wobec 128 726 tys. zł wygenerowanych przychodów w I kwartale 2020 roku i przychody ze sprzedaży zagranicznej, które wyniosły 35 432 tys. zł. Udział sprzedaży krajowej w przychodach ogółem wyniósł 86,1%.

Grupa odnotowała także znaczącą poprawę wyników. Wynik brutto za I kwartał wyniósł -3 272 tys. zł wobec wyniku brutto -9 879 tys. zł odnotowanego w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wynik netto za I kwartał 2021 roku wyniósł -2 404 tys. zł wobec -3 267 tys. zł straty netto w I kwartale 2020 roku.

Od początku roku do końca marca 2021 roku Grupa OPONEO.PL sprzedała w sumie 743,1 tys. sztuk opon tj. o 22,2% więcej niż w I kwartale ubiegłego roku oraz 36,5 tys. sztuk felg zarówno aluminiowych jak i stalowych.

Kolejny rok z rzędu zauważyć można silne przesunięcia sezonowe, które wpłynęły na duże wzrosty sprzedaży opon zimowych w styczniu i w lutym. Jednocześnie przesunięciu uległ sezon wymiany opon na letnie – powiedział Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A. – Jednak zdecydowanie I kwartał był okresem ożywienia na rynku opon.

Według danych ETRMA w Europie sprzedano o 12% więcej opon osobowych w stosunku do analogicznego okresu roku 2020, zaś w Polsce w I kwartale 2021 roku sprzedano 3 238 tys. opon do samochodów osobowych, tj. o 15%.

Grupa OPONEO.PL realizuje także sprzedaż przez spółki zależne – elektronarzędzi i narzędzi przez spółkę Rotopino.pl S.A. oraz rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę Dadelo S.A. W I kwartale 2021 roku przychody spółki zależnej Rotopino.pl S.A. wyniosły 28 286 tys. zł, co stanowiło 11,32% przychodów ogółem Grupy Kapitałowej OPONEO.PL.

Grupie OPONEO.PL sprzyja rozwój e-commerce, który odegrał w ostatnim czasie w światowej gospodarce kluczową rolę w obliczu kryzysu, zwiększonego reżimu sanitarnego oraz twardego lockdownu. Tempo wzrostu tego kanału w Polsce jest znaczące, Polacy często kupują przez Internet, szczególnie w obecnej sytuacji, w której bezpieczeństwo zakupów dokonywanych przez internet ma decydujące znaczenie.

Grupa OPONEO.PL w minionym roku postanowiła wejść w zupełnie w nową branżę – produktów metalowych, we współpracy z firmą Metalkas. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka LAM S.A. uruchomiła w I kwartale br. sprzedaż metalowych drabin i regałów za pośrednictwem sklepu internetowego edrabiny.pl.

W 2021 roku Grupa OPONEO.PL będzie kontynuować działania mające na celu umacnianie pozycji rynkowej OPONEO.PL S.A. oraz spółek zależnych – Rotopino.pl .S.A oraz Dadelo S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *