DL Invest Group magazyn dla SaarGummi

Grupa SaarGummi wynajmie magazyn w Sędziszowie

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

SaarGummi, jeden z czołowych dostawców uszczelnień gumowych jak i termoplastycznych, podpisał umowę na wynajem powierzchni w powstającym kompleksie DL Invest Park Sędziszów w Małopolsce.

SaarGummi wynajmie w DL Invest Park Sędziszów kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowych. Inwestycja realizowana jest przez DL Invest Group i jest strategicznie zlokalizowana tuż obok węzła autostrady A4 oraz w odległości 10 minut jazdy samochodem od węzła na trasie DK94. Zakończenie prac planowane jest na trzeci lub czwarty kwartał 2023 roku, jak podała Grupa.

Dla SaarGummi Sędziszów Małopolski stanowi unikalną lokalizację łączącą dostępność kadry inżynierskiej i pracowników produkcyjnych. To umożliwi przyszłą lokalizację produkcji, którą SaarGummi prowadzi obecnie w krajach sąsiednich.

„Polska, jako nowy kraj na mapie lokalizacji Grupy, pozwoli na dalszą dywersyfikację działalności operacyjnej” – zaznacza SaarGummi w komunikacie prasowym. Wg Piotra Gąski, President Europe w firmie CQLT Saargummi Technologies, Polska wygrała z Turcją w kwestii lokalizacji poszukiwanej przez firmę przez ostatnie 2 lata.

SaarGummi, z siedzibą w Remich w Luksemburgu to jeden z czołowych dostawców uszczelnień gumowych jak i termoplastycznych. Historia firmy sięga 1947 roku, w którym rozpoczęła działalność w Niemczech. Ostatnie lata, przy wsparciu funduszu CQLT, firma umocniła swoją globalną pozycję. Obecnie produkcja jest realizowana w 13 zakładach w Europie, Azji i obu Amerykach, z czego 85% oferty firmy skierowane jest do branży motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *