Grupa Selena Covestro MDI diizocyjanian difenylometylenu Tytan Professional
Fot. mat. prasowe

Grupa Selena i Covestro obniżają ślad węglowy dzięki zastosowaniu MDI

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Grupa Selena i Covestro podjęli współpracę, której efektem jest stworzenie receptury o obniżonym śladzie węglowym dla bestsellerowej piany Tytan Professional® Ultra Fast 70.

W produkcie zastosowano innowacyjny MDI (diizocyjanian difenylometylenu) o obniżonym śladzie węglowym – organiczny związek chemiczny, zawierający surowce roślinne rozliczane na podstawie metody bilansu masy, co pozwoliło zmniejszyć ślad węglowy tej piany o około 45% w porównaniu do poprzednika bazującego na surowcach kopalnych. Ta innowacja zachowuje doskonałe właściwości termoizolacyjne produktu i dodatkowo przyczynia się do obniżenia śladu węglowego wbudowanego w budynek.

Połączenie sił Grupy Selena i Covestro, to strategiczne partnerstwo skoncentrowane na ko-kreacji i tworzeniu zrównoważonych zmian w branży budowlanej. Rezultatem podjętych działań przez zespoły R&D jest wypracowanie gamy jednokomponentowych pian poliuretanowych o obniżonym śladzie węglowym, które poprawiają efektywność energetyczną budynków.

Uznana przez wykonawców piana Tytan Professional® Ultra Fast 70 zawiera teraz 30% MDI pochodzenia biologicznego w podejściu bilansu masy, co potwierdzone jest certyfikatem ISCC Plus. Dokument ten poświadcza wykorzystanie surowców roślinnych i ich dokładne rozmieszczenie w procesie produkcyjnym.

Ta piana do montażu stolarki otworowej była do tej pory skutecznym rozwiązaniem, szczególnie w projektach wymagających szybkiego montażu i wysokiej wydajności prac budowlanych. Teraz, dzięki wprowadzonym zmianom, staje się również bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego i znacznie obniża ślad węglowy wbudowany w budynki.

W dzisiejszym biznesie zrównoważonym nie musimy już podejmować kompromisów między skutecznością a jakością. Nasze najnowsze rozwiązanie to tego doskonały przykład: dzięki identycznemu składowi molekularnemu, zawartość biomasy nie wpływa na jakość i właściwości finalnego produktu, jednocześnie spełniając surowe normy środowiskowe i odpowiadając na przyszłe trendy. To prawdziwy dowód na skuteczność współpracy między dwoma międzynarodowymi producentami, którzy dążą do innowacji – zaznacza Mirosław Truchan, Head of Marketing Division Windows & Doors z Grupy Selena.

Czytaj również:  Covestro zwiększa produkcję folii poliwęglanowych w Dormagen

Efekty działań zespołu R&D Seleny są zauważalne od dawna i skupiają się na dążeniu do zrównoważonego rozwoju, jako odpowiedzi na wyzwania związane z dekarbonizacją budownictwa do roku 2050. Grupa stworzyła również autorski surowiec – BIOSELENOLS® – poliol poliestrowy, pochodzący ze źródeł w 100% odnawialnych, który odnaleźć można w innym produkcie, pianie Tytan Professional® Low-Ex Green. Działania podejmowane przez firmy są zgodne z celami Europejskiego Zielonego Ładu, programem Fit for 55 oraz osiągnięciem neutralności węglowej w sektorze budownictwa do 2050 roku. Z punktu widzenia lokalnego są konsekwencją filarów zrównoważonego rozwoju Grupy Selena IFEEC (Investors, Finance, End-Users, Employees, Climate) – szczególnie w obszarach End-Users i Climate.

Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Covestro jest wiodącym na świecie dostawcą zaawansowanych technologicznie materiałów polimerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *