Henkel logo Duesseldorf
Fot. Henkel

Henkel: dobry początek roku obrotowego 2021

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Henkel odnotował bardzo dobry początek roku obrotowego 2021, z wysokim wzrostem sprzedaży w ujęciu organicznym na poziomie 7,7% po pierwszym kwartale.

Jak podkreśla spółka, wzrost został wypracowany w warunkach globalnego kryzysu związanego z koronawirusem, który nadal negatywnie wpływa na otoczenie społeczne i gospodarcze na wielu rynkach na całym świecie. Sprzedaż Grupy ukształtowała się na poziomie ok. 5 mld EUR, co oznacza wzrost o 0,8% w ujęciu nominalnym, na który znaczący wpływ miały niekorzystne różnice kursowe.

Wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki pierwszego kwartału. Wszystkie sektory biznesowe miały w tym swój udział. Ponieważ popyt ze strony branży przemysłowej rośnie w tempie szybszym niż oczekiwano, z optymizmem patrzymy na dalszy rozwój działalności w kolejnych miesiącach roku pomimo utrzymującej się niepewności w naszym otoczeniu rynkowym. Dobre wyniki początku roku skłoniły nas do podjęcia w dniu dzisiejszym decyzji o podwyższeniu prognozy sprzedaży i zysku – powiedział Carsten Knobel, prezes zarządu Henkel.

Wysoki wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale był w szczególności zasługą sektora biznesowego Adhesive Technologies (kleje budowlane i konsumenckie oraz kleje i technologie dla przemysłu), który odnotował silne ożywienie we wszystkich obszarach działalności i we wszystkich regionach, generując dwucyfrowy wzrost sprzedaży w ujęciu organicznym. Sektory biznesowe Beauty Care (kosmetyki) oraz Laundry & Home Care (środki piorące i czystości) również odnotowały wzrost sprzedaży w ujęciu organicznym. Biorąc pod uwagę regiony geograficzne, do bardzo dobrych wyników sprzedaży w pierwszym kwartale przyczyniły się przede wszystkim rynki wschodzące, przy czym należy zauważyć, że wszystkie regiony odnotowały dwucyfrowy wzrost organiczny – dodał Knobel. – Wyniki pierwszego kwartału potwierdzają wysoką jakość zrównoważonego portfolio silnych marek i innowacyjnych technologii przeznaczonych dla klientów z segmentów przemysłowego i dóbr konsumpcyjnych. Bardzo dobre wyniki wypracowane w pierwszym kwartale są również efektem pracy silnego, globalnego zespołu Henkla, który w tych bezprecedensowych okolicznościach i trudnym dla nas wszystkich okresie wykazuje ogromne zaangażowanie w zapewnieniu długofalowego sukcesu Henkel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *