Henkel Centrum Inspiracji Düsseldorf
Fot. mat. prasowe

Henkel otwiera Centrum Inspiracji w Düsseldorfie

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Henkel, koncern wyspecjalizowany m.in. w dziedzinie technologii klejenia, zainaugurował działalność globalnego centrum innowacji i obsługi klienta w Düsseldorfie. Wielopiętrowy budynek z zespołem laboratoriów i działów technologicznych to największa pojedyncza inwestycja w historii firmy.

Zlokalizowany na terenie kampusu firmy 7-piętrowy obiekt o powierzchni 47 tys. m² mieści 30 laboratoriów i 4 odrębne ośrodki technologiczne. Centrum Inspiracji (ICD) to najbardziej zrównoważony budynek w siedzibie Henkla. Został zaprojektowany tak, by oszczędzać zasoby: wyposażono go w system zbierania wody deszczowej, najnowocześniejszą technologię chłodzenia oraz izolację spełniającą najwyższe wymagania techniczne. Inwestycja pochłonęła 130 mln euro, a zatrudnienie znalazło tu ponad 650 pracowników jednostki biznesowej Henkel Adhesive Technologies.

W nowym budynku, prezentującym całe portfolio technologii klejów, uszczelniaczy i powłok funkcjonalnych, firma zamierza współpracować z klientami reprezentującymi ponad 800 segmentów przemysłu. ICD obejmuje pomieszczenia o podwójnej wysokości, w których znajdują się m.in. pilotażowe linie produkcyjne oraz inny sprzęt do zastosowań np. w przemyśle motoryzacyjnym. Laboratoria mają budowę modułową i można je szybko dostosowywać konkretnych zadań badawczo-rozwojowych lub potrzeb wspierania współpracy między zespołami. Nowe receptury będą automatycznie przygotowywane, testowane i weryfikowane przez całą dobę, co pomoże przyspieszyć rozwój produktu i skrócić czas wprowadzania go na rynek, a także – dzięki cennym obserwacjom – kłaść podwaliny pod nowe, innowacyjne technologie, przekonuje Henkel.

Centrum ICD jest ściśle powiązane z globalną siecią ośrodków badawczych i aplikacyjnych Adhesive Technologies, co umożliwi wdrażanie rozwiązań stosowanych w skali globalnej również na rynkach lokalnych. W ramach ICD funkcjonować będzie nowoczesne centrum obsługi klienta, gdzie każdą wizytę można dostosować do indywidualnych potrzeb. Obszar ten ma być wykorzystywany do intensyfikacji współpracy między klientami a ekspertami Henkla, z możliwością wspólnego opracowywania i testowania nowych aplikacji.

Dzięki temu nowoczesnemu, wyjątkowemu w branży obiektowi stworzyliśmy infrastrukturę, która przenosi innowacyjne możliwości Adhesive Technologies na wyższy poziom. Wraz z naciskiem na zrównoważony rozwój i długoterminowe myślenie przedsiębiorcze, ICD ucieleśnia pionierskiego ducha firmy o ponad stuletniej historii – powiedział Carsten Knobel, dyrektor generalny koncernu Henkel.

ICD wzmacnia nasze zobowiązanie do dalszego rozwijania wiodącego na świecie portfolio i know-how w dziedzinie materiałoznawstwa oraz tworzenia wartości dla naszych klientów. Umożliwia ścisłą współpracę z nimi oraz z partnerami zewnętrznymi w zakresie nowatorskich, przyszłościowych rozwiązań. Skupiamy się w szczególności na zrównoważonych innowacjach, które przyczyniają się m.in. do redukcji CO2 u naszych klientów, a także nowych rozwiązaniach dla gospodarki o obiegu zamkniętym – dodał Jan-Dirk Auris, wiceprezes wykonawczy Henkel Adhesive Technologies.

Henkel Adhesive Technologies zaopatruje ponad 100 tys. klientów w niestandardowe produkty i technologie. Zatrudnia około 25 tys. osób, z których około 6500 ściśle współpracuje z klientami na całym świecie jako specjaliści techniczni, np. w celu zwiększenia bezpieczeństwa samochodów elektrycznych, wydajniejszej elektroniki lub bardziej ekologicznego pakowania żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.