Ineos Styrolution Koeln
Fot. INEOS

INEOS Styrolution finalistą konkursu Chemical Week

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

INEOS Styrolution, światowy lider w dziedzinie styrenów, został wybrany do grona finalistów konkursu Chemical Week Sustainability Awards za rok 2021 w kategorii „najlepsza inicjatywa dotycząca zrównoważonych surowców wsadowych”.

Firma INEOS została nominowana za podejście do bioatrybucji w zakresie wykorzystania surowców odnawialnych w instalacjach petrochemicznych, opracowane wspólnie z Grupą INEOS i skandynawskimi biorafineriami.

Stosując to podejście, firma podjęła kroki w celu zastąpienia paliw kopalnych surowcami odnawialnymi w celu produkcji Styrolux® ECO i Styroflex® ECO, pierwszych na świecie specjalnych gatunków wytwarzanych z odpadów kuchennych i odpadów drzewnych. Dlatego surowiec ten nie konkuruje z żywnością ani z użytkowaniem gruntów na potrzeby rolne. Metoda ta zmniejsza emisje CO2 i zachowuje właściwości techniczne, jakościowe i regulacyjne produktów, bez konieczności zmiany specyfikacji lub procesów produkcyjnych.

Źródła surowców, łańcuch dostaw i procesy produkcyjne zostały certyfikowane przez Roundtable for Sustainable Biomaterials (RSB) oraz International Sustainability & Carbon Certification (ISCC), aby spełnić najwyższe kryteria certyfikacji zrównoważonego rozwoju.

To już drugi rok z rzędu, w którym INEOS Styrolution znalazł się na krótkiej liście finalistów konkursu Chemical Week Sustainability Awards. W 2020 roku firma została finalistą w kategorii „Best Sustainability Initiative”.

To ogromny zaszczyt zostać docenionym za nasze wysiłki na rzecz zmniejszenia zużycia surowców paliw kopalnych, a także zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych – powiedział Mark Beitz, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, badań i rozwoju oraz regulacji w INEOS Styrolution. – Naszym celem jest rozszerzenie tego podejścia na inne zakłady w celu dalszej integracji surowców odnawialnych i pochodzących z recyklingu w naszych produktach.

Zwycięzcy Sustainability Awards zostaną ogłoszeni 18 listopada 2021 r. podczas Financial Outlook & Sustainability Forum organizowanego przez Chemical Week.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.