Ineos Styrolution wprowadzi lepszy polistyren z PCR

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Niemiecki producent materiałów styrenowych zamierza wytwarzać wysokiej jakości PS w oparciu o surowiec otrzymywany z odpadów poużytkowych.

Ineos Styrolution oraz belgijska firma recyklingowa Indaver nawiązały współpracę z zakresie dostaw styrenu odzyskiwanego ze zużytych opakowań. Projekt ma umożliwić zamknięcie pętli materiałowej dla polistyrenu. Recykling odpadów ruszy u w 2024 r. w nowym zakładzie Indaver, zlokalizowanym w Antwerpii.

Dzięki technologii depolimeryzacji, która przekształca polistyren z powrotem w jego element budulcowy, monomer styrenu, Ineos będzie mieć do dyspozycji dokładny odpowiednik surowca pierwotnego. Produkowane z niego ponownie tworzywo ma być nie do odróżnienia od materiału oryginalnego, zapewnia firma.

Szczególnie istotny jest fakt, że wytwarzany w tym procesie polimer spełnia rygorystyczne normy przemysłu spożywczego. To znacznie poszerza możliwości recyklingu, zwłaszcza w przypadku takich odpadów polistyrenowych, które wcześniej mogły być przetwarzane jedynie na materiały do zastosowań o niskiej wartości, podsumowuje Ineos Styrolution.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.