startup rozwoj biznesu

Innowacyjny instrument dla firm wspierający innowacje

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Program Inteligentny Rozwój pomaga wszystkim, którzy chcą prowadzić działalność badawczo-rozwojową (B+R). Co jednak w sytuacji, kiedy nie masz wystarczających kompetencji w obszarze pozyskiwania środków na ten cel?

Dla firm, które nie mają doświadczenia w korzystaniu z funduszy europejskich oraz dopiero zaczynają swoją przygodę z innowacjami, platforma Innovation Coach, projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, organizuje informacyjny dzień otwarty w formie webinara.

Po raz pierwszy w historii tak wiele firm maksymalnie wykorzystuje pracę zdalną. Dlatego nasze wydarzenie też organizujemy w przestrzeni wirtualnej. Mamy ekspertów, którzy bezpłatnie sprawdzą i pomogą w uzyskaniu dofinansowania z programu Inteligentny Rozwój. Nawet niewielka zmiana usprawniająca działalność produkcyjną czy usługową może spowodować, że przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z unijnych środków przeznaczonych na B+R+I. Dlatego warto inwestować w innowacje, a my chcemy w tym pomóc – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Zapraszamy po informacje

Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże firmy, które nie korzystały z dotacji unijnych oraz mają małe lub nie mają wcale doświadczenia w zakresie B+R+I mają możliwość wzięcia udziału w Info Day w dniach 12-14 maja (ogólnopolski Dzień informacyjny projektu Innovation Coach). Wcześniej, 7 maja, odbędzie się specjalna decyzja dla przedsiębiorców z województwa lubuskiego. Oba wydarzenia będą dostępne za pośrednictwem strony www.innovationcoach.pl oraz na profilu FB Innovation Coach.

Jak działa Innovation Coach

Innovation Coach to instrument wsparcia dla tych przedsiębiorców, którzy nie mają doświadczenia w pozyskiwaniu środków na działania B+R+I. W szczególności pokażemy jak skorzystać z funduszy programów Inteligentny Rozwój i Horyzont 2020. To, że firma nie prowadziła samodzielnie lub prowadziła tylko w ograniczonym zakresie projekty B+R+I w tym przypadku jest atutem. Przekonujemy, że warto skorzystać i wskażemy jak to skutecznie zrobić.

Przedsiębiorcy przydzielony zostanie coach innowacji z bazy ekspertów prowadzonej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. Coach najpierw przeanalizuje branżę, środowisko i dotychczasowe doświadczenie przedsiębiorstwa, a następnie w trakcie bezpośredniej współpracy z przedsiębiorcą zbada potencjał firmy, możliwości i zasoby w zakresie B+R+I – sytuację finansową, kadrową, infrastrukturalną, kulturę innowacji. W efekcie przedstawi rekomendacje, zawierające kierunki i ścieżki wdrożenia innowacji w przedsiębiorstwie oraz wskaże możliwości pozyskania unijnego dofinansowania na opracowani i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.