Spotkanie Branży Tworzyw Sztucznych – Plastics Industry Meeting 2020
Spotkanie Branży Tworzyw Sztucznych 2020

Jest data Spotkania Branży Tworzyw Sztucznych 2021

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

W tym roku Spotkanie Branży Tworzyw Sztucznych 2021 – Plastics Industry Meeting 2021 – odbędzie się 26 maja. Tegoroczna edycja Spotkania, podobnie jak to było w 2020, odbędzie się w formule zdalnej.

Jak przekonują organizatorzy, PZPTS oraz Fundacja PlasticsEurope Polska, wielość zmian, jakie nas czekają w najbliższym czasie, a także trwająca wciąż pandemia powodują, że tematów do dyskusji nie zabraknie.

Wśród najważniejszych zagadnień, które zostaną poruszone, będzie z pewnością legislacja: dyrektywa Single-Use Plastics, przepisy związane z Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta, gospodarka odpadami, czy systemy depozytowe. Innym waznym tematem, obecnym podczas tegorocznego Plastics Industry Meeting będzie rola tworzyw w ochronie zdrowia i życia konsumentów a także wizerunek tworzyw sztucznych w przestrzeni publicznej.

Tegoroczne Spotkanie Branży Tworzyw Sztucznych już po raz drugi odbędzie się w formule online. Poprzednia edycja, transmitowana w czasie targów Plastpol 2020, toczyła się wokół hasła „Perspektywy – Innowacje – Wyzwania”. O kondycji branży w czasach pandemii mówili Umberto Credali, prezes zarządu Fundacji PlasticsEurope Polska, Tadeusz Nowicki, prezes Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych i Alexandre Dangis, prezes EuPC. Zaproszony na Spotkanie przedstawiciel Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju mówił o roli branży tworzyw sztucznych w „Europejskim Zielonym Ładzie”.

Z kolei w dyskusji panelowej, kończącej Spotkanie Branży Tworzyw Sztucznych 2021 udział wzięli Lech Skibiński, Wiceprezes Zarządu Korporacji KGL S.A., Piotr Kwiecień, Dyrektor Zarządzający Sabic Polska, Robert Szyman, Dyrektor Generalny PZPTS, Kazimierz Borkowski, Dyrektor Zarządzający Fundacji PlasticsEurope Polska oraz Andrzej Kubik, Prezes Zarządu GPR Guma i Plastik Recycling Sp. z o.o.

Nagranie z ubiegłorocznej edycji Plastics Industry Meeting dostępne jest pod linkiem: https://pzpts.pl/pr/578358/spotkanie-branzy-tworzyw-sztucznych-2020-do-obejrzenia-online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *