Jukka Moisio prezes Nokian Tyres
Fot. mat. prasowe

Jukka Moisio prezesem Nokian Tyres plc

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Rada Nadzorcza Nokian Tyres powołała Jukkę Moisio na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Nokian Tyres plc od 27 maja 2020 r.

Po trzech latach kierowania firmą stanowiska te opuściła Hille Korhonen, która – poprzednio także jako członek Rady Nadzorczej – przyczyniła się do sukcesów Nokian Tyres na jej rynkach macierzystych i rozwojowych.

Jukka Moisio ma imponujące doświadczenie w kierowaniu firmami międzynarodowymi. Ostatnio pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego globalnej firmy z branży opakowań Huhtamäki Oyj. Przed przejściem do Huhtamäki Moisio był prezesem i dyrektorem generalnym Ahlstrom Oyj.

Bardzo się cieszę, że Jukka Moisio zaczyna kierować Nokian Tyres – powiedział Jukka Hienonen, przewodniczący Rady Nadzorczej Nokian Tyres. – Jukka Moisio może się poszczycić sukcesami w kierowaniu spółkami giełdowymi oraz poprawie ich sytuacji, dzięki czemu osiągają one solidne wyniki finansowe i zapewniają akcjonariuszom wysoki zwrot z inwestycji.

Jak zaznaczył Hienonen, Jukka Moisio ma znakomitą orientację na rynkach Europy Środkowej i Ameryki Północnej, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Nokian Tyres. Zdaniem przewodniczącego Rady Nadzorczej Nokian Tyres, nowy dyrektor generalny ma odpowiednie doświadczenie i zdolności, by poprowadzić firmę ku następnej fazie jej rozwoju. Hienonen podziękował również dotychczasowej prezes i dyrektor generalnej koncernu.

Hille Korhonen odegrała ważną rolę w budowie pozycji Nokian Tyres: najpierw jako członek Rady Nadzorczej, a przez ostatnie trzy lata jako prezes i dyrektor generalny. Był to okres intensywnych inwestycji, w którym firma zbudowała zakład produkcyjny w USA w ramach realizacji celu podwojenia sprzedaży Nokian Tyres w Ameryce Północnej. W imieniu całej Rady pragnę podziękować Hille za przywództwo i wkład w sukcesy firmy – powiedział Hienonen.

To dla mnie zaszczyt, że mogę kierować Nokian Tyres – wspaniałą firmą oferującą świetne produkty, z cenioną marką i czołową pozycją na swoich rynkach, a także mającą wiele okazji do rozwoju. Miło mi będzie współpracować z zespołem Nokian Tyres i wspólnie osiągać sukcesy, zaopatrując dotychczasowych i nowych klientów – powiedział Jukka Moisio.

Jukka Moisio

  • Rok urodzenia: 1961
  • Narodowość: fińska
  • Wykształcenie: magister ekonomii, MBA

Doświadczenie zawodowe:

  • Huhtamäki Oyj, prezes i dyrektor generalny 2008–2019
  • Ahlstrom Oyj, prezes i dyrektor generalny 2004–2008
  • Ahlstrom Oyj, różne stanowiska kierownicze 1991–2004
  • McKinsey & Company, konsultant 1989–1991

Odpowiedzialne stanowiska:

  • Paulig Group, członek Rady Nadzorczej od 2019
  • Sulapac Oy, członek Rady Nadzorczej od 2019
  • Atria Oyj, członek Rady Nadzorczej od 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.